עישון אאוט, אידוי אין - איך עושים את זה נכון?

משתמשים חדשים בסיגריה האלקטרונית? מעוניינים לעבור לאדות במקום לעשן? זה המקום לשאול וללמוד על כל הדברים שחשוב שתדעו
פרסם תגובה
LidorA

עישון אאוט, אידוי אין - איך עושים את זה נכון?

הודעה על ידי LidorA » 05 אוקטובר 2019, 16:45

אהלן חברים! אחרי לא מעט זמן שחקרתי על אידוי כאן וברשת, החלטתי שאני עובר לאידוי ויהי מה!

קצת רקע עליי, אולי זה יהיה רלוונטי:
בן 28, מעשן 14 שנה ווינסטון לייט/קאמל קופסא ביום, מעשן קנאביס באופן יום יומי כבר 12 שנה.

מתכנן על אידוי כבר שנים, עוד מתקופת ה-EGO T מעליאקספרס שהחזיק אצלי חודש :D ואפילו ניסיתי את ה-Nord של Smok שתפס אותי טוב בערך שבוע וחצי עד שהפוד שלהם התחיל לעשות פדיחות,טעם שרוף, נזילות מהפוד :think:

אז איקס על SMOK כבר עשיתי וחזרתי לסיגריות כמו כלב טוב של פיליפ מוריס, הגעתי לכאן ונחשפתי לים תוכן מקצועי ( כפיים! ) שהחזיר לי את הדרייב לעשות שינוי ולעבור לאידוי באופן מוחלט! זהו החלטתי!

מפה לשם,
יש לי כמה שאלות :
לגבי הספקים - איך באים לידי ביטוי באידוי ההבדלים בין מודים של 50W לבין 200W? יותר אדים? מיצוי טעמים?
לגבי יצרנים - מי היצרנים הכי מומלצים בשוק האידוי נכון להיום? Vaporesso ? GeekVape ? Wismec ?

סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: עישון אאוט, אידוי אין - איך עושים את זה נכון?

הודעה על ידי Platinum » 05 אוקטובר 2019, 22:52

ברוך הבא לפורום, אני שמח לשמוע שהחלטת להפסיק לעשן ולעבור לאדות.

לגבי הספקים, יש מודים שונים שמאפשרים אידוי בהספקים שונים. עצם זה שיש לך את האפשרות לאדות בהספק של 200W, לא אומרת שזה אכן כדאי או בכלל ימצא חן בעניך.
בפשטות, נסה לדמות את הספק האידוי להספק של נורה.
נורה של 100W תפיק אור הרבה יותר בהיר מנורה של 25W.

כך גם אטומייזר שיפעל בהספק של 100W, יפיק הרבה יותר חום מאותו אטומייזר שיפעל בהספק של 25W.
כפועל יוצא, הוא יתחמם יותר ויפיק יותר אדים.
יותר אדים=יותר נוזל שמתאדה ולכן גם יותר טעם ויותר ניקוטין (אם יש כזה בנוזל).
לא מומלץ לאדות בהספקים גבוהים, יש חשש שאידוי בהספק גבוה פחות בריא מאידוי בהספק נמוך (הכל יחסי).

לגבי יצרנים מומלצים. לי אין נסיון רע במיוחד עם SMOK. אני חושב שכל האחרים שציינת הם טובים.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
הקיפוד
Simply Better Life

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

LidorA

הודעה על ידי LidorA » 06 אוקטובר 2019, 00:10

Platinum כתב:
05 אוקטובר 2019, 22:52
ברוך הבא לפורום, אני שמח לשמוע שהחלטת להפסיק לעשן ולעבור לאדות..
תודה רבה על המענה המהיר חבר!

לגבי היצרנים והדגמים בשוק,
מכיר אתר השוואות אמין שאפשר להסתמך עליו?

או שאתה יכול להמליץ על דגמים מומלצים עד 300 ש"ח? ( MTL, TC, VW, 80W~120W )

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 06 אוקטובר 2019, 11:00

היי לידור,
אין ממש דגם או יצרן שעולה על כל האחרים כך שאין ממש מה להשוות בינהם
הבעיה שיש כמה סגנונות אידוי וכל מכשיר נועד לאפשר אחד מהם בעיקר ומתפשר לגבי האחרים
למשל אם מה שהכי מדבר אלך זה הרבה אדים ושאיפה ישירה לראות (DL) אתה צריך מכשיר שמאפשר הספק גבוה (200W) והתנגדות סליל נמוכה מאוד.
אם תעדיף תחליף לסיגריה עם שאיפה לפה ורק אז לראות (MTL) תצתרך מכשיר לא כל כך חזק ( 80W יספיקו בהחלט) והתנגדות סליל של 0.3 אוהם תספיק לכל מה שתרצה לנסות.
ויש עוד המון כמו בקרת טמפרטורה, מספר הסוללות במוד או סוללה מובנת בניגוד למתחלפת, והמון אפשרויות נוספות שיאפשרו לך גמישות יתר לנסות דברים נוספים אולי בהמשך בלי שתצתרך להחליף את כל הציוד וכו'

כדי לבחור את המכשיר הנכון מבחינתך אתה צריך או להגדיר בדיוק מה אתה רוצה לעשות ולקבל מהמכשיר זות אומרת לבחור האם תרצה תחליף לעישון סגריות או משהו יותר כמו נרגילה? מה הגודל המקסימלי שאתה מוכן להסתובב איתו בחוץ (יש אנשים שמתבישים להיות ליד אנשים אחרים עם מכשיר גדול ויעדיפו להתפשר על מכשיר ממש קטן על חשבון איכות האידוי או כמות הזמן בין טעינה לטעינה או בין מילוי נוזל אחד לשני).
והאם תעדיף מכשיר שיתן לך מגוון גדול של אפשרויות אידוי (כדי להתנסות וללמוד מה יותר מתאים לך) על חשבון מצויינות בתחום צר אחד?

לאחר שתבחר את סוג הציוד וסוג האידוי שאתה מעדיף תצתרך להתאים את סוג הנוזל ורמת הניקוטין שבו, שיתאים למכשיר שבחרת וחשוב להדגיש במיוחד כיום לאחר כל הבלגן שקורה בארה"ב שיש משמעות עצומה להשתמש בנוזלים של יצרן אמין ואחראי ומוכר ולא כל מיני מותגי מדבקה או נוזל שקונים בפיצוציות!!!

לגבי החברת שהזכרת, חוץ מסמוק כולם בערך אותו דבר וההבדלים בעיקר בקוסמטיקה.
סמוק קצת שונה, היא לרוב מיצרת דברים מאוד עוצמתיים עם הרבה אדים והמון הספק רק שהם ממש לא אמינים ולרוב הצבע מתקלף אחרי חודש חודשים והמון תקלות אלקטרוניות.

ולגבי קנביס ושוב בגלל כל הבלגן בארה"ב וכל המוות והתחלואה, לא ממליץ לנסות לאדות קנביס בשום צורה כולל לא נוזל עם תוספים כמו CBD וכו'.
לקנביס יש מכשירים יעודיים שממלים בהם ישירות את העלים/פרחים ולא נוזלים או שמן כלשהו שמכילים קנביס בכל צורה!!!
לגבי נוזלים - לפנות בפרטי או בטלפון 050-5509296 (אפשר גם בוואטסאפ)

LidorA

הודעה על ידי LidorA » 06 אוקטובר 2019, 12:39

תודה רבה על התגובה המפורטת ולדה!

אנסה יותר לדייק לגבי המכשיר שאני מחפש:
אני מחפש תחליף לסיגריות בעיקר אבל שיספק כמות אדים סבירה + , לפי מה שבדקתי פה וברשת DL/MTL כנראה הכי יתאים לי.
לגבי גודל - אני לא מכוון למכשיר דיסקרטי או קומפקטי ממש לא משנה לי, פוד סיסטם לא בא בחשבון בכלל - אני מחפש Box System מודולרי שיאפשר לי גמישות בהחלפת רכיבים ( אטומייזרים, טנקים, מודים וכו') בהמשך ויספק איכות אידוי גבוהה וכמובן בטרייה מספקת ( מובנית או מתחלפת - ממש לא קריטי ).
בקרת טמפ' אני חושב שזה די מאסט, לא?

האם מכשירים בהספקים של 60~120 וואט יספקו אותי?
לגבי הדגמים, אין הבדלים משמעותיים למשל בין Wismec CB-80 with Amor NS Pro לבין GeekVape Aegis Solo 100W Kit ?
* חוץ מההספק כמובן.
התקציב שלי לסיגא היא עד 300 ש"ח נטו למכשיר ( ללא אביזרים נלווים / סוללה ) - אם זה רלוונטי.

לגבי אידוי הקנאביס, הזמנתי וופורייזר ידני אמריקאי (DynaVap) לאידוי תפרחות בלבד, קראתי על כל ה-Dank Vapes המזוייפים שהם בתכלס עשו את כל הנזק התדמיתי האחרון לגבי האידוי
אז שמנים ונוזלים לא בא בחשבון - רק תפרחות, אבל לגבי זה אני כבר מסודר.

תודה מראש על העזרה חברים!

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 06 אוקטובר 2019, 15:28

LidorA כתב: ... לפי מה שבדקתי פה וברשת DL/MTL כנראה הכי יתאים לי...
כמות אדים סבירה זה מונח מאוד יחסי.
DL ו MTL שונים מהותית אחד מהשני. אם אתה מוצא את שניהם מתאימים לך, גם טוב.
מעבר לציוד, כדאי לזכור שאחד הדברים שמשפיע מהותית על כמות האדים הוא הרכב נוזל האידוי. אם הוא לא עתיר VG, הוא יפק פחות אדים.
LidorA כתב: ... אני מחפש Box System מודולרי שיאפשר לי גמישות בהחלפת רכיבים...
לכל המודים יש תבריג 510, גם לכל הטנקים. אז אתה מציין פה את הברור מאליו
LidorA כתב: בקרת טמפ' אני חושב שזה די מאסט, לא?
לא בשבילי למשל. אני מעדיף בלעדיה.
כדאי לקחת בחשבון שיש הסתייגויות לגבי השימוש באטומייזרים העשויים מחומר המתאים לאידוי מבוקר טמפרטורה כגון ניקל.
LidorA כתב: האם מכשירים בהספקים של 60~120 וואט יספקו אותי?
אני מאמין שנכון להתחיל עם הספקים נמוכים. אין חובה לאדות בהספק של 100W. לי למשל יש מוד שיכול לספק 230W. אני מאדה בהספקים של 23W ומרוצה מאוד.

חוץ מההבדלים בהספקים, אין הבדלים תפקודיים בין המודים. עיקר ההבדל יהיה בשתי נקודות עיקריות.
1. גודל ומשקל המכשיר (יותר סוללות, יותר גדול וכבד).
2. זמן האידוי המתאפשר בין טעינות. (מוד עם סוללה אחת יחזיק פחות זמן בין טעינות ממוד כפול סוללות)

בקצרה, תתחיל ותתקדם עם הזמן לציוד שמרגיש לך הכי מתאים לסגנון שתגלה שמתאים לך. וזה מתייחס גם לנוזל.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
הקיפוד
Simply Better Life

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 06 אוקטובר 2019, 16:40

בנוסף למה שפלטינום כתב
שני הקיטים שהזכרת, אני לא מכיר אף אחד מהטנקים שמגיעים איתם ולא יודע להגיד, אבל במודים יש קצת הבדלים
הוישמרק מאפשר החלפת סוללה קלה ופשוטה בניגוד לאגיס סולו ששם זה בעזרת הברגה ולא ממש נוח
מעבר לזה הטנק של הסולו מתאים לראשים של סמוק מהסידר TFV8 Baby זה לרוב אומר שהוא יותר DL ופחות מתאים לMTL למרות ששוב לא ניסיתי את הטנקים האלה ולא יכול להעיד
מעבר לזה ההבדל הכי בולט בינהם שהסולו אטום למים והוישמק לא.

שני הקיטים שבחרת עובדים עם סוללה מתחלפת ומגיעים כמובן ללא סוללה בקיט
אתה תצתרך לרכוש סוללה מתאימה בניפרד (בגודל 18650 ובעלת יכולת לאפשר 25 אמפר לפחות)
מאחר שכמאת אף חנות בחול לא שולחת סוללות לארץ תאלץ לרכוש אותה בחנות בארץ שזה סיפור של 40-60 ש"ח

אישית אני עם מוד אחר (גדול יותר) של וישמק כבר שנה בערך ומאוד מרוצה ממנו במיוחד מהאמינות והדיוק שלו אבל מצד שני על הסולו יש ביקורת ממש טובה ברשת ולא ניתקלתי ביותר מידי תלונות עלו אז כנירא שאין ממה הבדלים גדולים מבחינת האיכות והאמינות

אין הרבה שמשתמשים בבקרת טמפ' אבל לחלק זה נוח יותר כמו לי למשל, ופה רמת הדיוק של המוד חשובה ביותר.
כל מה שזה נועד לעשות זה לשמור שלא תנסה לאדות לאחר שניגמר לך הנוזל בטנק (שאז הטמפרטורה עולה משמעותית והמוד מיצר השבתה) אבל זה מסרבל את הכול ולמשתמש חדש אני ממש לא ממליץ לעבוד עם בקרת טמפ'.

דבר נוסף שאולי חשוב להביא בחשבון זה עלות הראשים (אטמיזרים)
לאחר קניית הקיט והסוללות ההוצאה היחידה שתהיה לך חוץ מנוזלים זה הראשים שיש להחליף אחת לשבוע בערך
חשוב לבדוק שיש להסיג את הראשים המתאימים לטנק שלך בלי בעיה (עדיף שיהיו זמינים גם בחנויות בארץ למיקרה שתתקע בלי) ומה מחירם.
לגבי נוזלים - לפנות בפרטי או בטלפון 050-5509296 (אפשר גם בוואטסאפ)

LidorA

הודעה על ידי LidorA » 06 אוקטובר 2019, 23:02

תודה רבה לכולכם!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים