נוזלי סיגריות DIY

נוזלים, טעמים, רמות ניקוטין וכל מה שקשור לנוזל האידוי לסיגריה האלקטרונית.
נעול
avik99

נוזלי סיגריות DIY

הודעה על ידי avik99 » 31 אוגוסט 2012, 13:00

חשבתם להכין בעצמכם את הנוזל?
כיוון שהנוזל הוא ה"סיכון" הבריאותי היחיד בסיגריה האלקטרונית, כדאי מאוד לדעת מה יש בו.
הסינים הם יצרני הנוזלים הגדולים בעולם אבל, כפי שידוע, לסינים אין דת והאלוהים היחיד שלהם הוא בצבע ירוק ($$$). כמ כן הסינים הם ספקי האיברים הגדולים בעולם כיוון שהירוק מהמשפט הקודם קודם לחיי אדם. אני לא ממש סומך עליהם שיכינו לי את הנוזל מהחומרים הכי טובים. לכן, אני מעדיף לא לקנות מהם. האמריקאים די מפחדים מטביעות משפטיות לכן ניתן לסמוך עליהם אבל אצלם הנוזלים ממש יקרים וצריך לסמוך על דואר ישראל שיספק לך את המשלוחים בקצב הנכון.
מכל הסיבות לעיל, כדאי לנסות להכין את הנוזל שלכם לבד. אם השתכנעת שכך נכון, כדאי שתמשיך לקרוא. אז לעבודה.

הבסיס של הנוזל הוא פרופילן גליקול (PG) או גליצרין צמחי (VG) או ערבוב של שניהם. שני החומרים הללו הינם חומרים זולים וזמינים ברמה כזאת או אחרת (פירוט בהמשך).
את נוזל הבסיס, בעיקר אם יש בו גליצרין צמחי, רצוי לדלל במים מזוקקים (שוב, זמין וקל להשגה).
בנוסף לנוזל הבסיס, מוסיפים לנוזל תמציות ריח וטעם, רצוי טבעיות, שאותן ניתן להשיג בסופרים ובחניות טבע.
ועכשיו לדובדבן - הניקוטין. אז ככה, ניקוטין באופן כללי ובכל צורה לא ניתן להשיג בארץ ללא מרשם רופא וגם זה במקומות בודדים. לעומת זאת הוא זמין לכל דורש בארה"ב ובסין, ובכל הרמות, החל מריכוז טהור של 99.9% (זהירות!!! מסוכן מאוד מאוד ולא מומלץ בכלל) ועד למשהו יותר פרקטי כמו ריכוז של 10% שזה 100MG(גם זה מאוד מסוכן) או 6% שזה 60MG (הכי מומלץ, גם מבחינת העבודה וגם ברמת הסיכון) או פחות.

מכאן, לשיעור המעשי:
את נוזלי הבסיס ניתן להשיג בארץ בשתי רמות: רמת "מאושר למאכל" או באותיות מקצועיות "USP" או "BP" שהראשון מאושר על ידי ארצות הברית והשני של בריטניה. ניתן להשיג אצל לוי-לבל בע"מ בתל אביב במחיר של בערך 50 ש"ח לליטר.
הרמה השניה שהיא המומלצת ביותר אבל גם יקרה יותר היא ברמה "תרופתית" אותם ניתן להזמין מבתי מרקחת במחיר של 150-200 ש"ח לליטר.
מבחר נוזלי הטעם בארץ די מוגבל אבל בכל זאת ניתן להשיג מבחר די גדול של טעמים טבעיים מארה"ב במחיר של 20 ש"ח לבקבוקון.
את הטעמים האקזוטים יותר ניתן להזמין מאתרים בארה"ב כמו מכאן : http://www.madvapes.com/e-liquid/flavor-extracts.html
המחירים מצחיקים ולא צריך כמות גדולה מכל טעם (פירוט בהמשך).
ניקוטין ניתן להזמין מאתרים שונים וכאן שוב רצוי לסמוך על האמריקאים ולא על הסינים. חפשו בגוגל "Unflavored e-liquid" ותמצאו לכם את האתר החביב עליכם. אני הזמנתי מ-http://www.vipvaporcig.com/diy-supplies ... iquid.html (רצוי לברר אם הם ממשיכים לשלוח לארץ כיוון שהיה לי קטע איתם לגבי מחיר המשלוח).
תזמינו גם בקבוקונים ריקים שיהיה לכם וגם תוכלו לחלק לחבר'ה. (בטוח שניתן להשיג בארץ אלא שאני לא יודע מאיפה) ותקנו בבית המרקחת כמה מזרקים בגדלים שונים (גרושים, אבל לא נעים ללכת לבית מרקחת ולקנות מזרקים. עוד יכולים לחשוב שאתם על סמים :lol: )
ועכשיו לעבודה:
כלל ראשון זה לרשום כל מה שאתם עושים. כך תהיה לכם מדידה מדוייקת של מה אתם מכניסים לנוזל וגם תוכלו לשחזר אותו כל פעם מחדש.

צרו לכם בבקבוקון גדול את נוזל הבסיס שלכם לפי טעמכם (PG בלבד, VG בלבד או ערבוב של שניהם). PG מוציא מעט אדים אבל מעביר טעם יותר טוב ו-VG מוציא המון אדים אבל מטשטש את הטעם. הנפוץ ביותר הוא 70% של PG ו-30% של VG.
לתוך הבקבוקון ערבבו מים מזוקקים ברמה של 10% (כלומר, על כל 10ML נוזל בסיס הוסיפו 1ML של מים מזוקקים). מים מזוקקים מדללים את נוזל הבסיס ועוזרים לשמור על אורך חיי האוטומייזר.
כעט לחלק המסוכן- הניקוטין. DISCLAIMER: מה שאני רושם כאן הוא בגדר המלצה בלבד. ניקוטין הוא רעל מסוכן ביותר!! והשימוש בו הוא על דעת עצמכם בלבד. איני נוטל אחריות על שום דבר ממה שנכתב כאן.
עם הניקוטין עובדים עם כפפות ומשקפי מגן כיוון שהוא נספג מצויין דרך העור ובמקרה והשפריץ לכם לעיניים צריך ללכת למיון לכן, זה לא הבלה בלה הרגיל אלא ממש ממש לעבוד בזהירות!!.
הוסיפו לבקבוקון עם נוזל הבסיס שהכנתם את הניקוטין בהתאם לכמות הנוזל שיש בו (כולל המים המזוקקים), לריכוז הניקוטין שקניתם ורמת הניקוטין שאותה אתם רוצים בנוזל שלכם. ישנם מחשבים באינטרנט שעושים לכם את עבודת החישוב כמו כאן http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php.
שוב, לא לזלזל בחישוב הניקוטין ולעבור פעמיים על החשבון שעשיתם, לטובתכם.החישוב של הניקוטין זה לא מדע טילים אבל בכל זאת, תעשו לעצמכם טובה וחיזרו שוב ושוב על החישוב.

כעט, כשיש לכם את נוזל הבסיס בבקבוק על פי ההעדפות שלכם, תתחילו לנסות טעמים.
מלאו בבקבוקון קטן 5ML מנוזל הבסיס והוסיפו טעמים לפי הדמיון שלכם. אל תגזימו עם כמות נוזלי הטעם כי במקרה הזה - כל המוסיף גורע. תתחילו עם 1-2 טיפות, תטעמו ותמשיכו מכאן רק אל תגזימו בחוזק הטעם. טעם חזק אולי טעים ב-10 הנשיפות הראשונות אבל אחר כך מביא בחילה. אין כאן חישוב כמויות כיוון שנוזלי הטעם באים בריכוזים שונים. הכי חשוב שתרשמו מה אתם עושים כדי שאם יצא לכם טעם פיצוץ, תוכלו לשחזר אותו.

אז תתחילו לעבוד! כדי לתת לכם תמריץ שהוא לא רק בריאותי, מחיר בקבוקון נוזל של 30ML יעלה לכם, לא כולל הבקבוקון, בערך 6-7 ש"ח אם אתם הולכים על הגירסה דה-לוקס עם חומרים ברמת בית מרקחת.

אבי
Lord, Let me be the person my dog thinks i am

תמונה

Paradox20

Re: נוזלי סיגריות DIY

הודעה על ידי Paradox20 » 05 ספטמבר 2012, 20:14

כמה שאלות.
דבר ראשון סאחתיקה על היוזמה יעזור מאוד..

הנוזלים המקוריים גם מכילים רק 3-5 חומרים כמו שהצגת, או אצלהם זה שונה?
עקב הסיכון בשימוש עם ניקוטין, אפשר גם לא להשתמש בו בכלל?
יש משהו שלא הבנתי.
כתבת 70% PG ו 30% VG, או חצי חצי.
מה זה אומר בML, נגיד בחרתי בבקבוק 100ML, לשים 30ML VG ו 70ML PG ?
ולזה להוסיף 10ML מים מזוקקים

avik99

הודעה על ידי avik99 » 06 ספטמבר 2012, 16:48

Paradox20 כתב: הנוזלים המקוריים גם מכילים רק 3-5 חומרים כמו שהצגת, או אצלהם זה שונה?
כולם מכילים את החומרים האלו אבל ישנן 2 בעיות:
1. רמת הבקרה של הנוזלים (ללא בקרה, אישור למאכל או אישור רפואי)
2. האם לא מוסיפים חומרים אחרים שלא רשומים ו/או לא רצויים כמו מחזקי טעם, חומרים זולים כתחליף ל-PG או ל-VG וכו'. כדאי לזכור שישנם נוזלים מזוייפים או נוזלים תוצרת "ביתית" שאין עליהם שום בקרת איכות על ידי שום גורם.
Paradox20 כתב:
עקב הסיכון בשימוש עם ניקוטין, אפשר גם לא להשתמש בו בכלל?
בטח. אם אתה לא מעוניין בניקוטין בנוזל אז אל תשים. זה לא חובה.
Paradox20 כתב:

יש משהו שלא הבנתי.
כתבת 70% PG ו 30% VG, או חצי חצי.
מה זה אומר בML, נגיד בחרתי בבקבוק 100ML, לשים 30ML VG ו 70ML PG ?
ולזה להוסיף 10ML מים מזוקקים
כמעט. בוא נגיד, לצורך הדוגמא הקלה, שהולכים על 100ML ועל יחס של חצי חצי בלי ניקוטין בכלל ועם 10% חומרי טעם. המרשם הוא כך:
10ML מים מזוקקים - שזה 10% מ-100ML
10ML חומרי טעם - שזה 10% מ-100ML
נשאר לנו עוד 80ML להוסיף, לכן:
40ML של PG
40ML של VG.

כדי שזה יהיה יותר פשוט, תכנס למחשבון בלינק שנתתי בהודעה הקודמת (http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php) ותכניס את הנתונים הבאים:
Nicotine Base=0
Target Nicotine Level=0
Amount to Create=100
Water Added (optional)=10
Flavor Percent=10
עכשיו תסתכל בתוצאה של : PG or VG (no nicotine). זו כמות נוזל הבסיס שצריך להכין והיחס בין ה-PG ל-VG צריך להחשב על פי הכמות הזאת, ובדוגמא שלנו - 40ML של PG ו-40ML של VG.

אבי

תמונה

PsyRax

הודעה על ידי PsyRax » 06 ספטמבר 2012, 16:53

נשמע מעניין,למרות שהסיכוי שאני אקנה ויערבב את כל החומרים די נמוך.
מעניין אותי לדעת האם ניתן להוסיף נגיד 20% טעם,מה יהיה ההשפעה?,האם הוא יורגש טוב יותר?,לאורך זמן ממושך יותר?
ומה התפקיד של המים המזוקקים?

Paradox20

הודעה על ידי Paradox20 » 06 ספטמבר 2012, 19:00

הוא כתב.. יותר מדי טעם = חוזק טעם מורגש, אבל בהתאם יכולים להגרם בחילות. גם בקשר למים הוא כתב. לדלל את כל העסק ושלא תהיה פגיעה בקרטומייזר

PsyRax

הודעה על ידי PsyRax » 06 ספטמבר 2012, 19:19

כניראה הייתי ממש עייף שקראתי את הפוסט הזה :shock:

Paradox20

הודעה על ידי Paradox20 » 06 ספטמבר 2012, 19:46

עוד שאלה,
אתה מוסיף חומרי טעם על חשבון חומרי הבסיס. ההגיון אומר שההפך הוא הנכון, קודם לשים את הבסיס הנדרש, ורק לאחר מכן להוסיף חומרי טעם ביחס לכמות שנשארה. לא?
ראיתי טעמים שכתוב עליהם 100% PG. זה 100 אחוז של "לא כולל VG" ולא של בקבוק שלם של PG נכון. נאמר, 80% PG,
10% מזוקקים, ו 10% חומרי טעם?
אשמח אם תעלה קישורים לכל החומרים ד"א

avik99

הודעה על ידי avik99 » 06 ספטמבר 2012, 20:09

Paradox20 כתב:עוד שאלה,
אתה מוסיף חומרי טעם על חשבון חומרי הבסיס. ההגיון אומר שההפך הוא הנכון, קודם לשים את הבסיס הנדרש, ורק לאחר מכן להוסיף חומרי טעם ביחס לכמות שנשארה. לא?
ראיתי טעמים שכתוב עליהם 100% PG. זה 100 אחוז של "לא כולל VG" ולא של בקבוק שלם של PG נכון. נאמר, 80% PG,
10% מזוקקים, ו 10% חומרי טעם?
אשמח אם תעלה קישורים לכל החומרים ד"א
כל מה שמוסיפים הוא על חשבון חומרי הבסיס אבל בתכלס זה לא משנה כשאתה עובד באחוזים ולא ביחידות כמות (מיליליטר).
ה"פטנט" שלי הוא כזה: אני מכין בקבוק של 100ML רק של חומרי הבסיס. אני מעדיף יחס של 70%PG , 30%VG ותוספת של 10% מים. הכמויות הם כאלו:
10ML מים מזוקקים
27ML של VG
63ML של PG.
סה"כ 100ML.
כשאני מכין לי נוזל עם טעם נניח בגודל 10ML ללא ניקוטין, אני מכניס 1ML של טעם ועוד 9ML של הנוזל המעורבב וזהו.

טעם שכתוב עליו 100% PG זה אומר שמלבד תמצית הטעם, יש בו רק PG (בלי מים ובלי VG)

קישורים:
PG ו-VG ברמת BP ו USP ניתן להשיג אצל לוי-לבל: http://www.levy-lebel.co.il/
PG ו-VG ברמה רפואית ניתן להזמין בבתי מרקחת.
טעמים וניקוטין אני מזמין מכאן: http://www.vipvaporcig.com/ (צור איתם קשר לפני לברור עלות משלוח)
בקבוקונים למילוי מכאן http://www.healthcabin.com/
מזרקים וכפפות מכל בית מרקחת.

עכשיו בדיוק הכנתי לי נוזל בטעם ליקריץ. יאמי!
אבי

תמונה

avik99

הודעה על ידי avik99 » 08 ספטמבר 2012, 10:14

סתם עוד משהו שיכול לעניין אתכם:
יש לי שאריות מנוזלי מילוי של JOYETECH ברמת M שזה כ-11MG ניקוטין.
אני מכין נוזל בעצמי בדיוק באותו חוזק כשאת הניקוטין אני מוסיף מבקבוק שקניתי בארה"ב בריכוז של 48MG. המטמטיקה שלי לגבי כמה לשים ממה מדוייקת, בזה אין לי ספק. (גם ג'ויטק וגם אני משתמשים בערבוב של PG ו-VG)
אתמול מלאתי לשם השוואה בסיגריה אחת נוזל ג'ויטק ובסיגריה שניה נוזל שלי (בטעם ענבים) שניהם באותו חוזק. ה-THROAT HIT בג'ויטק חזק יותר בצורה מורגשת מהנוזל שלי והרי ידוע שה-TH מגיע מהניקוטין. לאחר שקראתי ב-YNET מה חברות הטבק שמים בסיגריות (בין השאר כל מיני חומרים שיעשו את הניקוטין יותר חזק בהרגשה ויותר טעים בשאיפה) מתעוררת אצלי מחשבה שמא גם כאן עושים את זה או שכמות הניקוטין המוצהרת היא לא אמיתית.

להזכירכם, את הנוזלים שאתם קונים לא מכינים במעבדות "טבע". זה או ממפעל סיני (ולא חשוב איזה סרטון מרשים ראית ביוטיוב על המפעל הזה. זה מפעל סיני, נקודה) , או "חאחפר" סיני או, במקרה הטוב, מ"חאפר" אמריקאי.

גילוי נאות: זה שאני מעודד אותכם להכין את הנוזל לבד נובע משתי סיבות:
1. אני "מה זה" גאה בעצמי שאני מכין אותם לבד עם מעט מאוד פאשלות בטעם ולכן אני "רץ לספר לחבר'ה".
2. אני אוהב את הסיגריה האנלוגית, גם את הסירחון שלה. מה שגרם לי להפסיק עם האנלוגיות זה הסיכון הבריאותי ולכן באמת חשוב לי שתאדו חומרים שידועים כלא מסוכנים בלי כל מיני תוספות וזיופים שיכולים לגרום לכם ל....("המחלה" כמו שאומרים), אחרת מה הטעם?
אני לא מוכר ולא מעוניין למכור לאחרים. אני מכין לי ולאישתי וקצת מחלק לחברים שלי כך שמוטיבציה מסחרית אין לי למרות שזה יכול להיות עסק לא רע למכור משהו ב-35-50 ש"ח כשהעלות היא 3-6 ש"ח אבל למי יש זמן!
אז תתחילו לערבב.
אבי

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 08 ספטמבר 2012, 13:00

avik99, פוסט נהדר ומלא במידע חשוב ומעניין. במיוחד כשמדובר על רכישות נוזלים שלא מיוצרים תחת פיקוח של משרד בריאות בכל מדינה שהיא. ואני בהחלט מסכים איתך. מפעל סיני הוא מפעל סיני, על כל המשתמע מכך.

אתה בהחלט עושה לי חשק להתחיל להכין את הנוזלים שלי בעצמי. אבל זה ממש לא יקרה בזמן הקרוב מסיבות של חוסר זמן.

מה דעתך להעלות מדריך מצולם?
PsyRax כתב:מעניין אותי לדעת האם ניתן להוסיף נגיד 20% טעם,מה יהיה ההשפעה?,האם הוא יורגש טוב יותר?,לאורך זמן ממושך יותר?
אני לא יודע לענות על השאלות האלה אבל הדבר הראשון שקופץ לי לראש זה המחשבה שהאטומייזרים יקבלו את ציפוי הקרמל יותר מהר.
PsyRax כתב:ומה התפקיד של המים המזוקקים?
התשובה שלי לזה תהיה לא מבוססת. אלא רק על דברים שקראתי בעבר בפורומים שונים.

1. התוצאה הסופית של תערובת נוזל/י בסיס וחומרי טעם תהיה לרוב סמיכה מכדי שניתן יהיה להשתמש בה. היא פשוט תישאר במיכל או המחסנית ולא תעבור אל האטומייזר. דילול במים (מזוקקים בלבד) מסייע לתערובת להפוך להיות שמישה.

2. חומרי הטעם והניקוטין מתמוססים ומתמזגים טוב יותר במים מאשר בנוזל הבסיס ההיגרוסקופי. כך שלמעשה התרומה של המים היא גם בשיפור הטעם של הנוזל.

3. טמפרטורת הרתיחה של מים גבוהה משל נוזלי הבסיס. כשמערבבים אותם יחד, היא מעלה מעט את טמפ' האידוי של התערובת כולה וגם זה תורם לשיפור הטעמים.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים