למה הפסקתי לעשן

הצלחתם להפסיק לעשן באמצעות סיגריה אלקטרונית? שתפו אותנו בהצלחה שלכם. אין לנו ספק שהסיפורים שלכם יוכלו לעזור ולשפר את איכות החיים של רבים אחרים.
erang

למה הפסקתי לעשן

הודעה על ידי erang » 05 אפריל 2016, 15:14

עכשיו, אחרי שנעשו כבר כל הבירורים, חשבתי לשתף בסיבות שהובילו אותי להפסיק לעשן.
אז... עישנתי במשך כ 30 שנה ובמהלך 10 השנים האחרונות ניסיתי להפסיק כמה פעמים באמצעות סדנאות של קופ"ח (כולל זייבן וצ'מפיקס) ובאמצעות איוד (לפני כ 3 שנים). בכל המקרים חזרתי לעשן במוקדם או במאוחר בפשטות, כי לא באמת רציתי להפסיק.
כל הנתונים והסיכונים היו ידועים לי, לחץ מאשתי היה קיים והופעל בעוצמות משתנות אבל אני, מתוך ההתמכרות, מתוך תחושה לא הגיונית של חסינות ומתוך חשש להיות כל הזמן בתחושה של "כולם מעשנים ורק אני לא" (למרות שלא כולם מעשנים) לא הייתי מוכן לשחרר.
לאחרונה, התחלתי לסבול מכאבים בכתף כתוצאה מתאונה ישנה שעברתי והתחלתי לברר את העניין. בפענוח של בדיקת CT שעשיתי לכתף ציינו שראו גם ממצאים בקצה של אחת הריאות "שהתגנב" לצילום של הכתף.
בנוסף, לפני כ3 שבועות כשהלכתי עם חבר לאכול צהריים, התחילו לי דקירות ממש חזקות בחזה והוא לקח אותי לאיכילוב. בפועל, לא מצאו כלום וכנראה זה קרה בגלל צרבת.

התחלתי "לאכול סרטים"...

TO MAKE A LONG STORY SHORT, עשיתי צילום חזה והלכתי לרופא ריאות. הוא הרגיע אותי ואמר שמדובר בממצא שולי ושלח אותי לעשות CT חזה רק כדי להיות בטוחים. ב CT לא מצאו כלום פרט לסימנים לאמפיזמה קלה בקצוות העליונים של הריאות שזה משהו שיש כמעט לכל מעשן.
הלכתי גם למכון הלב ועברתי בדיקת רופא ועשיתי אקו לב והכל נראה תקין גם שם. (גם בדיקת ארגומטריה לסיום הבירור תקרה בקרוב)

למרות שמלכתחילה תיארתי לעצמי שרוב הסיכויים שלא מדובר במשהו חמור הבנתי פתאום (עוד לפני הביקור אצל הרופאים) שאם לא הפעם, מתישהו "זה" יתפוס אותי. בכל זאת אני כבר בן 46 עם אסטמה(!), מעשן ולא פעיל ספורטיבית... כך שהתחלתי לגשש את דרכי בחזרה לאיוד עוד לפני תום הבירורים רק שהפעם עשיתי זאת כשאני חמוש בתובנות הנ"ל.
במקרה שלי, כנראה שהייתי צריך לקבל כאפה רצינית כדי להתעורר ולבחון את המציאות בצורה הגיונית.

אני לא מתכוון לחזור לעשן ואם ארגיש שמשהו חסר לי ברמת מה שאני מקבל מהאיוד אמצע את הפתרון במסגרת מה שתחום האיוד מאפשר עכשיו או יאפשר בעתיד. ההנאה שאני מפיק מאיוד היום גדולה לאין שיעור ממה שהצלחתי להפיק בסיבוב הקודם לפני 3 שנים. הציוד היום מעניק חוויה הרבה יותר מספקת ו USER FRIENDLY ואני מאמין שזה רק ילך ויתפתח.

ערן
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: למה הפסקתי לעשן

הודעה על ידי Platinum » 05 אפריל 2016, 15:46

תודה על השיתןף ערן ואני חייב להגיד שמשמח אותי לקרוא כמה אתה דבק באידוי היום ולא מתכוון לחזור לעשן.
גם לי בבדיקה כלשהי שעברתי בעבר בשל תאונת דרכים ישנה (לא זוכר את זה היה CT או MRI) גילו סימני אמפיזמה (הייתי מעשן כבד) והידיעה המפחידה הזו שליוותה אותי שנים היתה אחת הסיבות שדבקתי באלקטרונית גם ברגעים הכי קשים של האידוי עם קלון מעאפן של ego c כשלא עבד כמו שצריך והגעתי עד הלום.

מאחל לך עוד שנים רבות וארוכות של בריאות. :thumbup:
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

erang

הודעה על ידי erang » 05 אפריל 2016, 17:37

תודה מאיר! מאחל לך את אותו הדבר :thumbup:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 05 אפריל 2016, 19:06

מאחל את אותו הדבר לשניכם :lol:

ערן הסיפור שלך די דומה גם לסיפור שלי בעיקר התחושה הזו שאם לא הפעם אז מתישהו זה יתפוס אותי
והפנטזיה הזו שאני חסין למרות שאנשים מסביבי נופלים כמו זבובים ( מסתובב עם זקנים חחח )
אני בטוח שהפעם תחזיק מעמד ואולי אם תרצה גם תצליח להפסיק בהדרגה לגמרי
e-juice.co.il נוזלים מבית טוב, כי על בריאות לא מתפשרים!
ועכשיו גם הנחה מיוחדת לחברי הפורום על כל הנוזלים באתר
( קוד קופון: ecf.co.il )

סמל אישי של המשתמש
nightshard

הודעה על ידי nightshard » 05 אפריל 2016, 19:46

האמת היא שאני הפסקתי רק בגלל העלות הכספית, למרות שבחודשים האחרונים של העישון הייתה לי דקירה בריאה השמאלית (שעברה לאחר שהפסקתי לעשן).
איזה אנשים מטומטמטים היינו, שמעשנים שנים למרות שאנחנו מרגישים שזה הורג אותנו.

erang

הודעה על ידי erang » 05 אפריל 2016, 20:45

לגמרי מטומטמים...
ולדה, כרגע, אין לי תכניות להפסיק לגמרי. אולי, עם הזמן, לרדת בניקוטין. כרגע אני על 6 או 9 אבל אני מאדה בטירוף. יכול להיות שאני צריך דווקא לעלות קצת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
amitkey9

הודעה על ידי amitkey9 » 05 אפריל 2016, 21:05

תודה על השיתוף ערן,
את מה שאתה עברת בפועל אני רק הרצתי לעצמי בראש (בעקבות מה שהיה מסתבר התקף צרבת חריף במיוחד),
זה היה בערך חודש לפני שחבר נכנס אלי למשרד ובשיא הטבעיות שולף מהכיס קופסה כמו של עט, שם לי על השולחן ואומר לי פתח,
אז פתחתי, בפנים שתי סוללות אגו פשוטות עם Ce4...
מה זה?
אל תשאל... קניתי לנו סיגריות אלקטרוניות...
:wtf: אז לא שאלתי :silent: וכל אחד לקח אחת,
וזה היה לפני יותר משלוש וחצי שנים...

סמל אישי של המשתמש
nightshard

הודעה על ידי nightshard » 05 אפריל 2016, 21:23

אצלי זה היה שבעה אנשים בעבודה שעשינו קניה מרוכזת.
זה היה קיט של שתי סוללות ego-c עם האטומיזר המצ'וקמק של joyetech שמגיע עם זה.
מתוך השבעה רק שניים בסופו של דבר הפסיקו לעשן, אני ועוד אחד.
זה היה לפני ארבע וחצי שנים

סמל אישי של המשתמש
vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 05 אפריל 2016, 23:10

מענין אם גם היום עם כל הדלגיטמציה והסרוס של כל העניין בתקשורת ובכלל עם כל הדעות הרווחות בציבור היתי חושב בכלל לעבור לאלקטרונית ? לצערי כנירא שלא
e-juice.co.il נוזלים מבית טוב, כי על בריאות לא מתפשרים!
ועכשיו גם הנחה מיוחדת לחברי הפורום על כל הנוזלים באתר
( קוד קופון: ecf.co.il )

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 06 אפריל 2016, 10:06

^^ עצוב כמה שאתה צודק...
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

פרסם תגובה