רדיפת עננים - בעד או נגד?

דיונים כלליים על סיגריות אלקטרוניות ואידוי. שאין עבורם פורום יעודי.
סמל אישי של המשתמש
Platinum

רדיפת עננים - בעד או נגד?

הודעה על ידי Platinum » 12 ספטמבר 2017, 20:35

עוד כשהתחלתי את דרכי בעולם האידוי, אי שם בשנת 2012. אני זוכר שצפיתי בלא מעט סקירות של סיגריות אלקטרוניות. בימים ההם היו רק דגמי eGo למיניהם כגון ego c, ego t, ego w ומיני סיגריות (אלה הדומות לסיגריות טבק רגילות).

כבר אז, התלהבו משתמשי סיגריות אלקטרוניות רבים כשהצליחו להפריח כמויות אדים קצת יותר גדולות מהממוצע ולהרגיש שהסיגריה האלקטרונית דומה בהפקת האדים ואף עולה על כמות העשן שמפיקות סיגריות טבק.

מאז כבר עברו ימים רבים. הסיגריות האלקטרוניות התקדמו והשתכללו, נוזלי האידוי הפכו לבעלי אחוזי גליצרין צמחי גבוהים יותר ויותר, עד כדי 100% VG כמעט. ויש דגמים רבים של סיגריות אלקטרוניות שמותאמים באופן ספציפי להפקה של כמויות אדים גדולות. בשורה התחתונה, כמויות האדים שניתן להפיק היום מציוד אידוי הן גבוהות במאות אחוזים מכמות העשן שמפיקה סיגריית טבק.

המרדף הזה אחרי כמויות האדים הגדולות, "רדיפת עננים" מקבל רוח גבית עזה מיצרניות הציוד שמוציאות ללא הרף דגמים חדשים של טנקים עם אטומייזרים מרובי סלילים שמפיקים יותר ויותר אדים. ומודים שמסוגלים לאפשר אידוי בהספקים של מאות וואטים.
אין ספק שהכמות העצומה של מאדים שהפכו את רדיפת העננים לתחביב מהווה נתח שמן מבין הלקוחות של יצרני הציוד. ולקוחות אלה, קונים המון. גם ציוד וגם נוזלי אידוי, הרי מדובר בציוד "צמא" במיוחד.

מאידך, התופעה הזו בודאי לא זרה או נסתרת מעיניהם של מתנגדי הסיגריות האלקטרוניות.
הרי הם יכולים לטעון שהתחביב הזה יכול לפתות צעירים שאינם מעשנים, להתחיל להשתמש בסיגריה אלקטרונית רק כי זה מדליק בעיניהם לנשוף כמויות גדולות של אדים ולהרגיש "גברים".
ברור לכולנו לדעתי שיש הבדל גדול בין שימוש בסיגריה האלקטרונית כתחליף לעישון סיגריות לבין שימוש בה כמכשיר להפקת עננים. הרי לא זה הוא הייעוד המקורי שלה.

באופן אישי, אני לא חסיד של רדיפת עננים.
נכון, זה נחמד לנשוף כמות לא קטנה של אדים כשאני מאדה. אבל אני לא נהנה מכמויות מוגזמות.
באופן אישי, הסיגריה האלקטרונית היא עדיין האלטרנטיבה שלי לעישון ואני לא בעד לשאוף כמויות גדולות של אדים לריאותיי כי גם אם זה לא (מאוד) מזיק, זה בטח לא תורם לבריאות.

אני סקרן לשמוע מה דעתכם, גם על רדיפת עננים באופן אישי וגם על איך שהיא עלולה להיתפס בעיני המתנגדים לאידוי.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

nick

Re: רדיפת עננים - בעד או נגד?

הודעה על ידי nick » 13 ספטמבר 2017, 12:10

לי מפריע שרוב הציוד שמיוצר היום מיועד לDL,
אפילו חברות שפעם היו מייצרות טנקים לmtl עושות את הדגמים החדשים שלהם יותר ויותר אורירים וטוענים שהם מיועדים גם לdl וגם mtl.
מצער אותי לראות נערים מתחת ל18 מאדים כל מיני מפלצות אדים כי ראו ביוטיוב כל מיני סרטונים "מגניבים".
ממש צרם לי להכנס לחנות פה בארץ ולראות אותם טועמים נוזלים ומשווים מכשירים וכו'(אני לא יודע איך הם השיגו את הציוד,אולי אישור מההורים או משהו).
וגם הרבה מאלו שמתקשרים אלי למודעות שפרסמתי של מוצרי אידוי הם נערים(שכמובן אני לא מוכר להם).
מצד שני אני זוכר את עצמי לפני כ20 שנה או יותר,יושב עם חברים ומתלהבים ומתחרים מי מוציא יותר עשן עם הנרגילה ועושה טבעות וכו'.
האם צעירים כיום לא היו מתחילים עם האידוי בכלל אם לא היה את כל הטרנד הזה של רדיפת עננים? אני לא יודע,אולי הם היו מעשנים נרגילות או סיגריות כמו פעם.
נראה לי שעישון/אידוי זו נטיה של אנשים,פעם כמו היום,עובדה שיש כאלו שזה לא בראש שלהם בכלל,
ויש שעישנו בקטע חברתי והפסיקו, ויש שהמשיכו עם זה,
והרבה פרסום שיקרי מצד חברות הטבק גרם לזה להראות cool וגברי או מיוחד.

מה עדיף?אני גם לא יודע.אני אומר לעצמי שאידוי עדיף.

אישית בתור מעשן לשעבר, בטח שלא איכפת לי כמה אדים יוצאים, העיקר שיהיה לי טעים ומספק,וכמה שפחות אידוי עדיף.

jeblesh

הודעה על ידי jeblesh » 13 ספטמבר 2017, 13:37

בארצות הברית הסקרים שבודקים עישון בקרב צעירים אימצו את הגדרת האידוי אל תוך הסקרים שלהם
ככה שניתן לפחות שמה לפלח וליראות כמה באמת מה המאיידים לא עישנו סיגריות וכן אידו\מאיידים
זאת קבוצה קיימת אבל זניחה ורק אלוהים יודע כמה מה הקבוצה הזאת היה מעשן סיגריות עם אידויי לא היה זמין

ממתיי שאני בפורום הזה ילד אחד שלא ברור עם הוא מעשן או לא כתב פה "בא לי ווייפ" ואני פעיל פה 9 חודשים בערך
מין הסתם התגובות שקיבל היו לא להתקרב לזה ...

אז תופעה של המוני ילדים מאיידים כמו שעישנו סיגריות בשנות ה80 אין לנו פה אבל זה בהחלת משהוא
שצריך לבדוק אותו כול כמה שנים לראות שזה לא באמת קורה כמו שעושים בארצות הברית כי זה בהחלט יכול ליקרות ...

יש גם טענה שהאידוי פוגע בקבוצה של במשתמשים כפולים (גם מעשנים וגם מאדים)
אבל שוב לפי הסקרים מדובר בקבוצה כתנה מעוד
וגם איפשהו נראה לי שמשתמשים כפולים מעשנים סיגריות רגילות פחות ממה שהיו עם לא היו מאיידים
ההיגיון מאחורי הטענה הזאת היא שמשתמשים כפולים משתמשים באידויי בשביל לצרוך יותר ניקוטין לא פחות
אבל כול המחקרים שראיתי לגבי ספיגת ניקוטין מראים סיגריה תמיד תיתן יותר מימנו אז זאת סתם טענה טיפשית
שמגיעה מבורות ...

יש משהוא שמדאיג אותי יותר בטרנד הזה של עננים גדולים
והוא צריכה של כמויות גדולות יותר ויותר של נוזל אומנם כמות הניקוטין יורדת
אבל כמות חומרי הטעם גודלת ויש לי הרגשה שזה יגמר בנזק כזה או אחר
אני באופן אישי מערבב את הנוזלים בעצמי ומשתמש ב3-6% מתמציות טעם
בחלק מה הנוזלים היום יש 20% חומרי טעם תיקח בחשבון את זה שצורכים כמעט כפול את הנוזל
ותבין שכל המחקרים שעשו על ציוד ונוזלים ישנים כבר לא רלוונטים כי זה אפילו לא דומה לה מה שסגריה אלקטרוניות
הייתה לפני 3-4 שנים וזה מדאיג ...

orior

הודעה על ידי orior » 13 ספטמבר 2017, 15:35

אני כמובן נגד רדיפת העננים אבל מסיבות אגואיסטיות נטו:

1. המכשירים החדשים האלו השתלטו על השוק והעיפו את רוב הסיג"א הקטנות. הכי גרוע מבחינתי זה שהעיפו מהשוק את הEROLL והECAB.
עם הECAB שהופסק הייצור שלה אני עוד יכול לחיות, כי אפשר להשתמש בבטריות אוניברסליות, לאו דווקא של ג'וייטק, אבל לבטריות של EROLL אין תחליף, והאמת אני עד עכשיו בשוק שהפסיקו אותה לגמרי.
למזלי עדיין אפשר לקנות את האטומייזר של שתיהן, ברגע שיפסיקו לשווק גם אותו - הלך עלי טוטאלית.

2. המכשירים החדשים האלה שותים נוזלים כמו מים. ניסיתי את הICARE MINI, שהוא עוד נחשב "סיגריה קטנה" לימינו. תוך שעתיים נראה לי הוא גמר לי מחסנית שלמה של 1.5 מיליליטר. גרוע מאד לחסכון הכספי במעבר לסיגריה אלקטרונית.

3. מי בכלל צריך כל כך הרבה אדים שמושכים כזאת תשומת לב?
תמונה

orior

הודעה על ידי orior » 13 ספטמבר 2017, 16:20

ועכשיו בהסתכלות כללית:
אני חושב שהטרנספורמציה שעברה על התעשייה הזאת, הפכה את הסיג"א לתחביב גיקי נישתי ואני לא רואה אותה גומלת הרבה מעשנים בעתיד. במצב שבו כל מאדה פונציאלי מקבל עיצות טכניות מסובכות בנוגע לאיזה מכשיר לקנות ואומרים לו בנוסף גם לא להתקרב לטעמי טבק בנוזלים, אני לא רואה עתיד ורוד.
מהסביבה הקרובה שלי + 2 אנשים ששלחתי לחנויות וייפים, המעשן המצוי לא מחפש בונגילה ענקית עם סבטוחות של סלילים הספקים ובלאגנים. בטח ובטח הוא גם לא מחפש לעשן פירות.
בזמנו כשהייתי מראה את הEGO-C לחברים מעשנים, הם נגעלו מהגודל שלה ולא מצא חן בעיניהם לעשן דבר כזה גדול, ומדובר על EGO-C! אני לא רוצה לחשוב מה הם היו אומרים על הקופסאות האלו של היום שנראות כמו כלי עבודה.
2 האנשים ששלחתי לחנויות וייפים, כי חשבתי שאולי אני טועה ואולי ימצאו להם שם משהו שיתאים להם בול, אידו עם הבונגילה שהם קיבלו חצי יום וחזרו תיק תק לסיגריות.
באופן כללי, אני אישית רואה עתיד רע מאד לתעשייה אם היא תמשיך ככה. לפחות עבור מעשנים. עבור גיקים שמחפשים להתעסק טכנולוגית כל היום ומכורים לריגוש של "דגם חדש ועוד דגם חדש", יש לה דוקא אחלה פוטנציאל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 13 ספטמבר 2017, 20:39

ההתפתחות של תעשיית האידוי בהחלט כולל התפתחות של נישת רודפי עננים, ולא מדובר בנישה קטנה כלל וכלל.
אני מאוד מסכים עם זה שיותר קשה לשכנע ולגמול מעשנים עם ציוד מאסיבי שמיועד לרדיפת עננים ועובד בהספקים גבוהים. הפונקציונאליות של הציוד הזה רחוקה מאוד מלדמות את פעולת העישון של סיגריית הטבק, וזה מה שרוב המעשנים הנגמלים מחפשים לפחות בשלב הראשון.

פרט למקרים שאתה מתאר, שמעתי לצערי על עוד מקרים (לא בודדים) של מעשנים שקרה איתם אותו הדבר. הם ניסו להפסיק אבל הציוד היוקרתי שהם קנו (כולם רוצים הכי טוב והכי חדש), היה כמה ליגות מעבר לרמת הכניסה. ואני אפילו לא מדבר על התפעול של הציוד אלא רק על ההספקים, מעברי האוויר הרחבים וחוסר ההבנה של המתחילים (ולא פעם, של המוכרים - ששכחו איך היה עבורם להתחיל).

זה מזכיר לי שבשיחה שהיתה לי עם מישהו לא מזמן, הוא טען כנגדי "אתה ממליץ לאנשים על ציוד ישן להתחלה". ואני טענתי שאני לא ממליץ על ציוד ישן אלא על ציוד סולידי לתחילת הדרך ויתאים יותר לדעתי לאידוי עבור מתחילים כי הוא יהיה MTL וידמה יותר עישון. זה רק ממחיש שיש מן הצדק בחשש שלך שיהיה קשה לסייע למתחילים אם הם יקשיבו לרודפי עננים מנוסים וינסו להתחיל עם ציוד שיהיה להם קשה יותר להסתגל אליו.
jeblesh כתב:
13 ספטמבר 2017, 13:37
ממתיי שאני בפורום הזה ילד אחד שלא ברור עם הוא מעשן או לא כתב פה "בא לי ווייפ" ואני פעיל פה 9 חודשים בערך
מין הסתם התגובות שקיבל היו לא להתקרב לזה ...
היה כאן ממש לאחרונה בחור מתחת לגיל 18 שביקש המלצה לציוד אידוי, ואני נאלצתי לדחות אותו בנימוס.

jeblesh כתב:
... איפשהו נראה לי שמשתמשים כפולים מעשנים סיגריות רגילות פחות ממה שהיו אם לא היו מאיידים ...
זה נכון לגבי (בתקופה שהתחלתי) וגם רבים אחרים דיווחו על תופעה זהה. מהרגע שהתחילו לאדות. הם הפחיתו משמעותית את כמות הסיגריות שעישנו, עד שלבסוף זנחו את העישון לחלוטין
jeblesh כתב:
יש משהוא שמדאיג אותי יותר בטרנד הזה של עננים גדולים
והוא צריכה של כמויות גדולות יותר ויותר של נוזל אומנם כמות הניקוטין יורדת
אבל כמות חומרי הטעם גודלת ויש לי הרגשה שזה יגמר בנזק כזה או אחר
גם אני חושש מזה. גם לגבי באופן אישי, וגם לגבי ההשלכות שעשויות להיות לזה עבור קהילת משתמשי הסיגריות האלקטרוניות.
לגבי באופן אישי, אני מעדיף לשאוף לריאותי כמה שפחות חומרים שלא אמורים להגיע לתוכן. מספיק התעללתי בריאות שלי עם עישון במשך יותר מ20 שנה. אני לא רואה הגיון, תועלת וטעם למלא אותן באדים שלא לצורך.

לגבי ההשפעה על הקהילה, אני חושב כמוך.
קח את כל רודפי העננים, שמאדים כמויות גדולות של נוזל (20 מ"ל ליום ויותר). הם מאדים כל יום במשך שעות ארוכות כמויות לא מבוטלות של אדים.
מה יקרה אם בעוד 5,10,15 או 20 שנים פתאום יגלו שמשתמשי סיגריות אלקטרוניות שהיו רודפי עננים פיתחו מחלות ריאות כלשהן? איך זה יתקבל ע"י הציבור? ע"י משרד הבריאות? ע"י הארגונים התומכים בסיגריות אלקטרוניות?
הרי כבר היום הם מסיקים מסקנות מבלי להכנס לעומקם של דברים. קל וחומר שימשיכו לנהוג כך.

orior כתב:
13 ספטמבר 2017, 15:35
אני כמובן נגד רדיפת העננים אבל מסיבות אגואיסטיות נטו:

1. המכשירים החדשים האלו השתלטו על השוק והעיפו את רוב הסיג"א הקטנות. הכי גרוע מבחינתי זה שהעיפו מהשוק את הEROLL והECAB.
אכן, השוק בהחלט מניב הרבה יותר ציוד לאידוי מאסיבי ורדיפת עננים מאשר ציוד סולידי.
אני מאמין שעוד יצאו דגמים כאלה, רק שהם לא יזכו לחשיפה והבלטה כה גדולה.
orior כתב:
13 ספטמבר 2017, 15:35
3. מי בכלל צריך כל כך הרבה אדים שמושכים כזאת תשומת לב?
אני נהנה להפריח מדי פעם קצת עננים בבית או במשרד. אבל בסביבת אנשים, אני בהחלט משתדל להצניע ולאדות מבלי להתבלט. אבל אני ושכמותי, לא רבים כנראה.

היום זה כ"כ פופולארי, שקהילות רבות ברחבי העולם מארגנות תחרויות הפרחת עננים.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

omerremo33

הודעה על ידי omerremo33 » 13 ספטמבר 2017, 22:45

לא בעד ולא נגד.
כל מה שמרחיק אדם מסיגריות מבורך. מי אנחנו לשפוט, כל אחד שימצא את דרכו בעולם האידוי ויש מספיק סגנונות ומינים לכולם
תמונה

orior

הודעה על ידי orior » 14 ספטמבר 2017, 01:10

omerremo33 כתב:
13 ספטמבר 2017, 22:45
לא בעד ולא נגד.
כל מה שמרחיק אדם מסיגריות מבורך. מי אנחנו לשפוט, כל אחד שימצא את דרכו בעולם האידוי ויש מספיק סגנונות ומינים לכולם
אז זהו, שאין. יש מחסור חמור בסיגריות אלקטרוניות קטנות ואת הEROLL, שהיתה פייבוריט של הרבה מאדים בעולם הפסיקו לגמרי. הכל בגלל הדרישה של השוק למודים עוצמתיים. הכל היה טוב ויפה אם זה באמת מה שהשוק היה דורש, אבל זה קרה גם בעיקר בגלל מאדים שהיו אומרים לאנשים שמתעניינים "אל תקנה סיג"א קטנה, זה לא יספק אותך, לך על הדגם הזה והזה", וכך מנעו מאנשים חדשים להכיר אחלה סיגריה אלקטרונית שיכלה להתאים להם. על הדרך אנשים כמוני נדפקו.
תמונה

omerremo33

הודעה על ידי omerremo33 » 14 ספטמבר 2017, 08:10

לא יודע לגבי המוצר הספציפי שלך, אבל לסגנון mtl יש מבחר(קטן יותר אמנם אבל יש) ואפילו Cigalike שזה ממש בצורה וגודל של סיגריה עדיין יש מאוד מאוד בזול, לגבי זמינות חלקי חילוף וכו' אני לא מספיק יודע.
לגבי זה שיש פחות, מסכים שזה מבאס אבל זה "כוחות השוק" ולזה יש פחות דרישה, זה בערך כמו שמישהו יתרעם שאין מספיק מבחר פלאפונים מהדור הישן
תמונה

orior

הודעה על ידי orior » 14 ספטמבר 2017, 10:29

ההשוואה לפלאפונים לא נכונה. סיגריה רגילה לא השתנתה בצורתה הבסיסית כבר עשרות שנים ואין מה לשנות בה בתכלס. זה כולה אמור להעביר לך ניקוטין בצורה מספקת ולהראות טוב.
הפלאפונים אמנם גדלו בעקבות ההתקדמות שלהם, אבל הרווחת מסך שאפשר לראות בו הרבה יותר טוב, בטריה שמחזיקה יותר זמן וזה עדיין נכנס לכיס ונראה בסדר.
ה"התקדמות" בסיג"א אמנם הוסיפה עוד אורך חיים לסוללה ולקיבולת, אבל איך זה נראה? כמו הצרות שלי. לא נראה אלגנטי כמו אירול או סיגריה, וזה גם לא חסכוני בשיט עם נוזל. מבחינתי זה הליכה לאחור, לא התקדמות. אז כן, יש סיבה להתרעם.
יכלו כמו גדולים להמשיך לספק את החלקים שלה לשוק שכן מעוניין בה, והוא די גדול. להעלים לגמרי מוצר שאין לו באמת תחליף זה מרתיח.

התקווה שלי כרגע לעתיד היא שמתישהו הגיקים יפסיקו לקנות כל קופסת מוד שיוצאת והיצרנים יעשו סוויץ' בראש לגבי המוצרים שלהם.
תמונה

פרסם תגובה