ערפל האלקטרוניות ...

משתמשים חדשים בסיגריה האלקטרונית? מעוניינים לעבור לאדות במקום לעשן? זה המקום לשאול וללמוד על כל הדברים שחשוב שתדעו
שחר

ערפל האלקטרוניות ...

הודעה על ידי שחר » 01 מרץ 2019, 23:53

הי :) קוראים לי שחר, נעים מאוד. אני קוראת אתכם כבר כמה ימים ורוצה לשאול כמה שאלות אם אפשר...
אני מעשנת מעל 25 שנה. למעט הפסקה של חודש שהצלחתי פעם אחת ויחידה עם הספר של אלן קאר לפני המון שנים- מעולם לא הפסקתי לעשן.
ביום ראשון האחרון עברתי לג׳ול. מאז לא נגעתי בסיגריה רגילה ואני בהלם מעצמי שזה מצליח. כל השבוע חיפשתי מידע וגיליתי בעיקר ערפל כללי סביב הנושא - אולי תוכלו לעזור בכמה שאלות :
1) עברתי שלושה ימים של תסמיני גמילה לא פשוטים שכללו הפרעות שינה, הזעות, עצבנות וחוסר ריכוז מוגזם מתמיד. - תמיד חשבתי שכשנגמלים מסיגריות , הניקוטין זו הבעיה הפיזית שלנו- איך זה שחוויתי את כל זה למרות המשך סיפוק ניקוטין לגוף?
2) חיפשתי מידע לגבי הנזק. 95% פחות מסוכן? או מסוכן כמעט אותו דבר? גורם לסרטן בחלל הפה או תחביב לא מזיק? איך יודעים? איפה אפשר לקרוא מחקרים אמיתיים וחפים מאינטרסים? והאם כל האלקטרוניות זהות מבחינת הנזקים שהן גורמות או לא גורמות?
3) האם הגיוני לצפות שאחרי זמן מסוים אוכל לזרוק גם את הג׳ול או שבגלל הניקוטין זה לא יקרה ואני משלה את עצמי?
תודה מראש :)
שחר

סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: ערפל האלקטרוניות ...

הודעה על ידי Platinum » 02 מרץ 2019, 21:27

ברוכה הבאה לפורום שחר, שמח לשמוע שאת כבר לא מעשנת
שחר כתב: 1) עברתי שלושה ימים של תסמיני גמילה לא פשוטים שכללו הפרעות שינה, הזעות, עצבנות וחוסר ריכוז מוגזם מתמיד. - תמיד חשבתי שכשנגמלים מסיגריות , הניקוטין זו הבעיה הפיזית שלנו- איך זה שחוויתי את כל זה למרות המשך סיפוק ניקוטין לגוף?
המעבר לאידוי הוא למעשה הפסקת עישון. את מפסיקה להכניס אלפי רעלים לגוף שלך בכל שאיפה מהסיגריה.
לכן, את חווה תסמינים אופיניים להפסקת עישון.
בנוסך לנזק הבריאותי, הרעלים בסיגריה מאלחשים קצות עצב, סותמים כלי דם ושאר מרעין בישין.
ברגע שמפסיקים לעשן, הגוף מצליח להתחיל לתקן נזקים ומציף המון תחושות לא נעימות.
אין לזה קשר לניקוטין.
הקשר היחידי לניקוטין הוא תחושה של חשק לעשן. אם יש כזו, את זקוקה ליותר ניקוטין.
שחר כתב: 2) חיפשתי מידע לגבי הנזק. 95% פחות מסוכן? או מסוכן כמעט אותו דבר? גורם לסרטן בחלל הפה או תחביב לא מזיק? איך יודעים? איפה אפשר לקרוא מחקרים אמיתיים וחפים מאינטרסים? והאם כל האלקטרוניות זהות מבחינת הנזקים שהן גורמות או לא גורמות?
95% פחות מסוכן. חפשי את המחקרים שעשו בבריטניה.
על קצה המזלג, מבחינה בריאותית - יש הבדלים בין הסיגריות, יש הבדלים בין הנוזלים. הספקי אידוי משפיעים גם הם. ראשי אטומייזר עשויים להיות מיוצרים מחומרים שונים ויש השגות לגבי חומרים מסויימים.
יש המון מידע בפורום, את מוזמנת לחפש.
שחר כתב: 3) האם הגיוני לצפות שאחרי זמן מסוים אוכל לזרוק גם את הג׳ול או שבגלל הניקוטין זה לא יקרה ואני משלה את עצמי?
יכול להיות. זה קרה לא פעם בעבר.
לרוב זה הדרגתי, עם הזמן מרגישים פחות צורך בניקוטין ועוברים לאדות נוזלים בעלי ריכוז נמוך יותר של ניקוטין.
אם זה יקרה גם אצלך? הזמן יגיד
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 03 מרץ 2019, 18:08

היי שחר

לגבי התסמיני גמילה לדעתי זה יותר בגלל שהג'ול המשווק בארץ מאוד מאוד מופת ניקוטין מאז החוק שאסר על ג'ול לשווק בארץ את המחסניות הרגילות שלהם עם 5% ניקוטין מלח (תואם בחוזק לסגריות רגילות) שמשווקות ביתר העולם.
מה שיש בארץ זה רק מחסניות עם 1.7% ניקוטין מלח שזה ממש לא מספק אנשים שנגמלים מעישון.

את יכולה להימנע מרוב התסמיני הגמילה אם תעברי למכשיר יותר גדול שלא דורש ניקוטין מלח אלה ניקוטין רגיל ובעל עוצמה קצת יותר גבוה מהג'ול.

מחקרים זה דבר די הזוי בימינו ומאוד תלוי במי מממן ומי הזמין את המחקר ולאיזו מטרה, לצערי רוב המחקרים ממומנים ע"י חברות התרופות שלהם אינטרס ברור בתחשירי ותרופות גמילה כך שרוב המחקרים אוינים את האלקטרונית בגלל אותם אינטרסים של מזמיני המחקר אבל לשמחתינו משרד הבריות הבריטי שהוא אחד מגופי הבריאות היותר רציניים ומוערכים בעולם בחן מאות מחקרים באופן מחמיר והוא זה שהגיע למסכנה שהאידוי פחות מזיק ב95% לפחות מעישון! והוא זה שפרסם את זה בהודעה רשמית וחד משמעית.

מה שיש לנו כיום חוץ ממחקרים שלרוב לא ברור מי יזם או מימן אותם, זה את משרד הבריאות הבריטי שהזכרתי קודם, את משרד הבריות הנויולנדי שאימץ את המסקנה של הבריטי, את ההודעה בחקירה בקונגרס של ראש הFDA האמריקאי שהודע שמכל המחקרים שהם ארכו לא התגלה שום דבר מזיק בסיגריה אלקטרונית וכל מה שיש להם כרגע נגדה, זה רק עיניין הטעמים המתוקים שמושך צעירים להתחיל ואת איגוד האקדמים הבכירים בצרפת שתרפד חוק ששר הבריות בצרפתי ניסה להעביר שעסק ברגולציה מחמירה על האלקטרונית ואותו שר בריות אף פותר מתפקידו מעקבות כך.

שחר

הודעה על ידי שחר » 04 מרץ 2019, 12:26

תודה רבה :)

שחר

הודעה על ידי שחר » 04 מרץ 2019, 12:29

סליחה, לא מכירה את הפורמט הזה של הפורומים, מסתבכת קצת משום מה :crazy:

גם אני חשבתי שבגלל שאחוז הניקוטין בג'ול נמוך סבלתי מגמילה ככה. בעלי התחיל לפני לעשן אלקטרונית אחרת (זירו?) עם נוזל למילוי, שהבנתי שהריכוז בו גבוה יותר - והוא לא סבל מגמילה.
רואה בזה יתרון סהכ, שהרגלתי את עצמי לפחות, עכשיו זה מאחורי בתקווה להפסיק גם עם זה

תודה רבה לכם, יש פה מלא חומר מעניין לקרוא :)

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 04 מרץ 2019, 16:54

יפה שהצלחת לרדת ברמת הניקוטין לרמה פחות גבוה :clap: אבל אל תרוצי להפחית עוד ועוד מהר מידי כי זו דרך בטוחה לחזור לעשן
מספיק יום אחד רע או איזה מאורע מלחיץ כדי להישבר ולהדליק סיגריה ומשם כבר לרוב ממשיכים לעשן

אם המטרה שלך זה גמילה טוטלית מניקוטין, תעשי את ההפחתות ניקוטין בנוזל בצורה מאוד הדרגתית .
הדרך שרבים הצליחו בה ממה שלקוחות מספרים לי, זה לקבוע לוח זמנים כאשר כל פרק זמן נגיד חודש מפחיתים בכמה מיליגרמים בודדים את ריכוז הניקוטין בנוזל וכך לאורך אותו ציר זמן לאט לאט מגיעים לאפס ניקוטין בנוזל ומשם זה כבר רק הרגל ולא ממש קשה להפסיק אותו

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 05 מרץ 2019, 08:47

vlada כתב:
03 מרץ 2019, 18:08
לגבי התסמיני גמילה לדעתי זה יותר בגלל שהג'ול המשווק בארץ מאוד מאוד מופת ניקוטין מאז החוק שאסר על ג'ול לשווק בארץ את המחסניות הרגילות שלהם עם 5% ניקוטין מלח (תואם בחוזק לסגריות רגילות) שמשווקות ביתר העולם.
מה שיש בארץ זה רק מחסניות עם 1.7% ניקוטין מלח שזה ממש לא מספק אנשים שנגמלים מעישון.
זה חדש לי. זו הפעם הראשונה שאני שומע שריכוז ניקוטין נמוך (מדי), מחריף את תסמיני הגמילה.
ידעתי שעם ריכוז ניקוטין נמוך, ה"רעב" לניקוטין מנקר. אבל לא על ההחמרה של התסמינים. החכמתי.
מעניין למה זה גורם לכך.

תמונה

שחר

הודעה על ידי שחר » 05 מרץ 2019, 11:00

מה הכוונה במחמיר?
אני חושבת שהוא מתכוון לזה שאם הייתי מקבלת ניקוטין ברמה שאני רגילה לה, פשוט לא הייתי סובלת מתסמיני גמילה, לא?
בגלל שאני מקבלת פחות (כנראה משמעותית) אז הגוף התייחס לזה כגמילה מסויימת מניקוטין
או שלא הבנתי נכון?

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 05 מרץ 2019, 11:55

שחר כתב:
05 מרץ 2019, 11:00
אני חושבת שהוא מתכוון לזה שאם הייתי מקבלת ניקוטין ברמה שאני רגילה לה, פשוט לא הייתי סובלת מתסמיני גמילה, לא?
בגלל שאני מקבלת פחות (כנראה משמעותית) אז הגוף התייחס לזה כגמילה מסויימת מניקוטין
או שלא הבנתי נכון?
אכן כן בדיוק לזה התכוונתי :thumbup:

מאיר, מה זה מבחינתך אותם תסמיני גמילה?
אני מדבר על חוסר שקט, לחץ, עצבנות וחוסר סובלנות, רעב, ובמיקרים חריפים גם אפטיה או בהלה. כמובן שזה קצת משתנה מאדם לאדם ואצל מי שזה חלש יחסית בטח הפסיק לעשן כבר מזמן לדעתי. אבל אצל חלקינו זה ממש חריף ובלתי ניסבל ולכן אנחנו במקום לסבול מצאנו אלטרנטיבה הרבה הרבה פחות מזיקה, לקבל ממנה את הניקוטין שדרוש לנו כדי לא להרגיש את כל התסמיני גמילה האלה.

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 06 מרץ 2019, 10:53

בשנים שעברו מאז הקמת הפורום, שמעתי על המון תסמיני גמילה שבהתחלה הפתיעו אותי. אז אני לא מתייחס לטווח מצומצם של תסמינים ולא יכול להסתכל על תסמינים כמשהו נקודתי.
המעבר לאידוי יכול לגרום לכאבים (בעיקר בגרון ובחזה), שיעולים, ליחה, כאבי ראש, מתח והרשימה עוד ארוכה.
אני שמח שהסתבר שבמקרה הזה זה רק מחסור קל בניקוטין.

תמונה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים