חדש כאן וגם סוגיית השימוש בניקל בציוד אידוי

משתמשים חדשים בסיגריה האלקטרונית? מעוניינים לעבור לאדות במקום לעשן? זה המקום לשאול וללמוד על כל הדברים שחשוב שתדעו
סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: חדש כאן וגם סוגיית השימוש בניקל בציוד אידוי

הודעה על ידי Platinum » 30 ספטמבר 2015, 10:12

נהדר שיש דיון, אבל לא צריך להתרגז. מדיונים כאלה אפשר ללמוד המון :thumbup:

סובי, מאוד מעניין אותי מה שכתבת (על אף שזה לא ישכנע אותי לנסות ניקל)
Subbie כתב:....
*הוכח מדעית, לא משנה מאיזה כיוון תסתכל על זה, לא משנה מה תגיד תוך כדי שאתה מסתכל על זה, לא משנה כלום- 25 מיקרו גרם של ניקל, לא מזיק לגוף האדם נקודה. בדיוק כמו שהגוף שלנו נלחם על וירוסים ושאר דברים שלא צריכים להיות בפנים, ככה הוא גם מסלק שאריות של ניקל(במידה ויש) ...
הגוף שלנו יודע להיפטר ממתכות שונות (כבדות או קלות)? אשמח לקבל קישור למידע כזה. זה מעניין אותי בלי קשר לאידוי אלא לבריאות בכלל.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 30 ספטמבר 2015, 13:25

#
Nickel in Medical Applications

Stainless Steels, nickel alloys, and other nickel-containing alloys are used extensively in the medical field. Included in the scope of medical applications is surgical implants, medical tools, health care equipment and fixtures, as well as dental tools and implants. Cosmetic body modification such as body piercing can also be considered as a medical application.
-=-=-=-=-
Nickel-containing stainless steels for implant applications are considered to be biocompatible in appropriate applications. Certain have been successfully employed with a well characterized level of biological response. However, no implant material has ever been shown to be completely free of adverse reactions in the human body.

במיוחד בשביל ולדה :lol:
מהאתר "http://www.webmd.com/"
NICKEL OVERVIEW INFORMATION
Nickel is a mineral. It is found in several foods including nuts, dried beans and peas, soybeans, grains, and chocolate. The body needs nickel, but in very small amounts. Nickel is a common trace element in multiple vitamins.

Nickel is used for increasing iron absorption, preventing iron-poor blood (anemia), and treating weak bones (osteoporosis).

How does it work?
Nickel is an essential nutrient in some chemical processes in the body. Its precise functions in the body are not known
-=-=-=-
"http://www.rxlist.com/"

Dosing considerations for Nickel.
The following doses have been studied in scientific research:

BY MOUTH:
For preventing nickel levels in the body from getting too low (nickel deficiency): Trace amounts of nickel in supplements.

The estimated average daily requirements or Adequate Intake (AI) levels of nickel has not been established.

The Tolerable Upper Intake Level (UL) for nickel, the highest intake level at which no unwanted side effects would be expected, is 1 mg/day for adults. For children the UL is 0.2 mg/day in children 1 to 3 years; 0.3 mg/day in children 4 to 8 years; and 0.6 mg/day in children 9 to 13 years.

)1mg (milligram =
1000 micrograms

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 30 ספטמבר 2015, 13:55

נכון שהחלק האחרון קשור לבליעה של ניקל אבל הבאתי את זה כחיזוק למה שאמר אחלה על רמות השאיפה הבטוחות של ניקל, הוא לא סתם זרק מספר אלא זה נתון קיים.

שוב, הדברים שהובאו כאן בפוסט באים להראות שלכל מטבע יש 2 צדדים ולפעמים אפשר להסתכל על הצד השני בלי סלידה ;)
לא יצאתי במסע צלב להכריח אנשים לאכול, לשתות, להזריק, לנשום, לטפטף לעיניים\אוזניים\אף, לספוג בעור או לקבל חוקן של ניקל בכמויות מסחריות תוך יום, כל יום, כל היום, אני בעד להזהיר אנשים מאיומים פוטנציאליים(פרופורציות) אבל בצורה אמיתית ולא מוגזמת בעליל עם טקסט מכווין שלא באמת תורם לידע של האדם אלא רק מפחיד אותו ומונע ממנו להגיע למסכנה כלשהיא חוץ מ"אוי לא! אוי לי! אני חייב לברוח מהניקל הזההההה"

אני לא התכוונתי ולא מתכוון להעליב אף אחד ואת האינטליגנציה שלו חס וחלילה, רק מראה את הצד השני של המטבע, שבהשוואה לסיגריות אין מה לדבר בכלל! חוץ מזה בהשוואה לאופן השימוש הנוכחי ולציוד שאנחנו משתמשים בו, אנו לא עולים\מתקרבים מעבר לכמויות (פרופורציות) המוגדרות בעולם הרפואה כ"ללא תופאות לוואי" ז"א לא מזיקות. ואם זה פשוט אי אפשר להתווכח אלא אם כן הצד המתווכח בעל יותר ידע\מעמד תעודות מערמת הרופאים והמדענים שקבעו זאת.

עכשיו לפני שמתחילים להפגיז פה בדברים מזיקים, אלרגיות, ודודי שמש וצינורות ושאר דברים :lol: אני מבקש לנהוג באיפוק ;) (לא הבאתי תוכן מאתר של סוגדי אלילים שמאמינים בביאת המשיח בצורת סוס חד קרן(לא שאני אומר שהידע של מי שנוכח בדיון נרכש שם, אני מוסיף קצת קלילות לעניין...) ירוק אלא מקורות רפואיים ופרמצבטיים))

זהו נראה לי אני לא מגיב בדיון הזה יותר, לוקח יותר מדי מהזמן הפנוי(לא ממש פנוי) שלי :roll:

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 30 ספטמבר 2015, 19:36

למה אתה מתכון מתקטן ? כתבתי המון דברים פה?

"לא ראוי התיחסות" נכון יש בדרים שלדעתי לא שווה להתיחס אליהם כשאתה מזלזל באנשים כדי להצדיק את עמדתך
אני לא אתחיל להתווכח איתך על הדברים המיותרים שאמרת אלא פשוט אציע לך לחפש יותר טוב ;)
מה אתה רוצה שאני יחפס בדיוק? ושוב למה מיותרים? אם אני חושב שונה ממך אז אלה דברים מיותרים??
שוב ושוב ושוב גבר, אני לא אומר שניקל הוא בריא.
אתה אומר את זה ומיד אחרי זה מנסה להצדיק את עמדתך אולי תחליט
בדיוק כמו 100% מהדברים שאני ואתה ושאר האנשים בעולם עושים ביום יום אז מה? להינעל בחדר מתחת לשמיכה ולנשום דרך מסכת אב"ח?
הינה זה שוב :lol: אתה סתם מקצין ומקניט כדי להראות צודק זה בדיוק רמת הדיון שלדעתי לא שווה התיחסות אבל הפעם אני יענה לך אז כשאני אומר שכל משתמש שהומלץ לו להשתמש בניקל צריך גם לידע אותו על הסכנות בשימוש כזה אני לא אומר "להינעל בחדר מתחת לשמיכה" זה עד כידי כך מסובך שאתה לא מצליח להבין את זה?
אני אומר ש- אתה מגזים בתגובתך ללא בסיס מדעי גבר, בחיים לא יצא לך להוכיח את הטענות שלך כי הן פשוט לא נכונות
אין פה ענין של להוכיח כל העולם ואמא שלו מסכימים על הרעילות של הניקל בדיוק כמו שאני לא צריך להוכיח שציאניד הוא רעל או אופרת זה חומר מסוכן זה ידע כל כך נפוץ שזה כמו לבקש הוכחה שכדור הארץ עגול בארך
לא סתם לא מאפשרים ליצר או ליבא לא לארץ ולא לשום מקום אחר בעולם הנאור שום דבר שבה במגע עם מזון או מים שעשוי מניקל
האם יש על כך מחקרים ותקינה אז כן יש האם בה לי לחפס לך אותה אז לא ממש לא
האם בשאיפה מסיגריה אלקטרונית הכמות הניפלטת לראות שלנו היא מעל או מתכת לתקן הרפואי שאחלה אף אחד לא יודע להגיד בדיוק אבל לאור המסוכנות הגבוה מעוד של הניקל אתה לא חושב שזה רק הוגן לידע על כך את כל אלה שאתה ממליץ ומלהיב אותם על השימוש בניקל? לדעתי כן וזה כל מה שאמרתי בכל הפוסט הענק הזה
*ניקל כן מהווה חלק מתרופות(פעם היה גם תרופה בפני עצמו שהפיקה יותר תועלת מנזק) עד גבול מסוים(פרופורציות אמרנו?)
למה אתה קורה פה פרופורציה? לתרופה מצורף אלון לצרכן שמפרת את הסכנות שהתרופה עסויה לכלול במה זה שונה ממה שביקשתי ממך? תהיה הוגן עם אלה שאתה מלהיב אותם על ניקל ותן להם גם אזהרה ואפשרות להחליט לבד עם הם רוצים להסתכן או לא לפחות כמו חברות התרופות
*אם נסתמך על איך שאתה מציג את הנושא אז היו אמורים למות יותר אנשים מניקל מאשר מסיגריות.
לאור העובדה שניקל זה חומר מסרטן אתה יודע להגיד לי כמה מחולי הסרטן בשנה קיבלו את המחלה בגלל חסיפה לניקל? אני מנחש שלו וכמובן גם אני לא אז לאן זה מקדם אותנו ?
*בשימוש מתון, אין סיבה לפחות ממוות או מחלות קשות כמו אבולה או קדחת הדנגי וכולי...
מצטער לא מבין מה הכונה שלך פה

קוד: בחר הכל

*הוכח מדעית, לא משנה מאיזה כיוון תסתכל על זה, לא משנה מה תגיד תוך כדי שאתה מסתכל על זה, לא משנה כלום- 25 מיקרו גרם של ניקל, לא מזיק לגוף האדם נקודה.
לא משנה שזה תקן רפואי שרירותי שמתיחס לשימוש בתרופה לזמן קצר ומאוד מוגבל אתה גם לא יודע כמה מיקרוגרם הסיגריה האלקטרונית שלך פולטת בכל שאיפה כי אף אחד לא מדד את זה אף פעם אז איך קבעתה שזה לא מסוכן? איך אתה יודע שאתה לא מקבל 50 מיקרוגרם בכל שעת שימוש למשל? או כל יום שימוש ?
בדיוק כמו שהגוף שלנו נלחם על וירוסים ושאר דברים שלא צריכים להיות בפנים, ככה הוא גם מסלק שאריות של ניקל(במידה ויש)
גבר זה אחד הדברים הכי הזוים שקראתי
יש לנו מערכת חיסון שיודעת להתמודד עם חידקים ווירוסים וכמה מנגנונים שיודעים להתמודד עם חומרים זרים לרוב אורגניים אבל גף האדם לא יודע להתמודד עם מתכות קבדות והן שוקעות בגף לרוב לתמיד זות אומרת למשל שכל פעם נגעתה בכספית או עופרת כל הכמות שחדרה לך לגוף אפילו בילדות עדין שם ולרוב משפיע על הRNA של התאים בסביבה שלהם מה שיוצר סטיות ופגמים בשרשרת הDNA של כל תא חדש שנוצר מחלוקה של התאים הישנים באותה סביבה וכשיש כמות מסוימת של תאים שנוצרו מתאים שהכילו את הסטיה הגוף שלנו לא מצליח לזהות ולהשמיד אותם וכך נוצר גידול של תאים עם סטיה גנטית שחלק מהסטיות האלה ממשיכות להתרבות ושולחות גרורות לאזורים סמוכים זה ניקרה סרטן אגב מתים מזה חחח
יש מתכות כמו אלומיניום למשל שגם שוקעות בגוף במקרה זה בתאי השומן אבל הם גורמים להרבה פחות סטיות גנטיות ויוצאות מהגוף בשתן אגב כשהגוף משתמש באותו תא שומני כשאתה מרזה למשל אבל אלה לא מתכות כבדות וכאמור הניקל הוא מתכת קבדה ומתנהג כמו כל מתכת קבדה
עייפת אותי גבר :silent: תפגין קצת פתיחות, אולי תראה שזה לא כזה מסוכן כמו שהצגת עד עכשיו ;)
אני מאוד מקווה שזה לא יקרה אין שום מצב שפורום שאני פעיל בו בצורה כל כך רכבה יגרום לאנשים להרעיל את עצמם בלי שאני יצא נגד זה הרי כך אני יהיה שוטף לפשע הזה
Nickel in Medical Applications

Stainless Steels, nickel alloys, and other nickel-containing alloys are used extensively in the medical field. Included in the scope of medical applications is surgical implants, medical tools, health care equipment and fixtures, as well as dental tools and implants. Cosmetic body modification such as body piercing can also be considered as a medical application.
-=-=-=-=-
Nickel-containing stainless steels for implant applications are considered to be biocompatible in appropriate applications. Certain have been successfully employed with a well characterized level of biological response. However, no implant material has ever been shown to be completely free of adverse reactions in the human body
:lol: :lol: :lol: אתה מבין שמדובר פה על סגסוגות שמכילות גם ניקל כמו שכתבתי קודם בתשובה לאחלה הן מתנהגות אחרת לגמרה מניקל תהור ורובן פולטות כמות מזערית של ניקל שזה בדיוק מה שאני אומר
במיוחד בשביל ולדה :lol:
מהאתר "http://www.webmd.com/"

NICKEL OVERVIEW INFORMATION
Nickel is a mineral. It is found in several foods including nuts, dried beans and peas, soybeans, grains, and chocolate. The body needs nickel, but in very small amounts. Nickel is a common trace element in multiple vitamins.
" The body needs nickel, but in very small amounts." אתה יודע על אלו כמויות מדובר פה? זה באלפיות של נאנוגרמים חחח בשקדים יש כמות מזערית של ציאניד אז לדעתך זה הוכחה שציאניד לא יהרוג אותך ?
-=-=-=-
"http://www.rxlist.com/"

Dosing considerations for Nickel.
The following doses have been studied in scientific research:

BY MOUTH:
For preventing nickel levels in the body from getting too low (nickel deficiency): Trace amounts of nickel in supplements.
The estimated average daily requirements or Adequate Intake (AI) levels of nickel has not been established.

The Tolerable Upper Intake Level (UL) for nickel, the highest intake level at which no unwanted side effects would be expected, is 1 mg/day for adults. For children the UL is 0.2 mg/day in children 1 to 3 years; 0.3 mg/day in children 4 to 8 years; and 0.6 mg/day in children 9 to 13 years.

)1mg (milligram =
1000 micrograms
נו באמת גבר אתה מבין שפה מדובר בתרופה או תכשיר שמיועד לתקן רמות של ניקל בדם לאנשים שסובלים ממחסור
פה מדברות על כמות התכשיר/תרופה ולא על כמויות ניקל חחח
תבין משהו פשוט הגוף שלנו זקוק לכמות מאוד מאוד מאוד קטנה ומזערית של ניקל אם אני זוכר נכון לתפקודים של בלותת התריס אבל מעבר לזה או יותר מהכמות הזעירה הזו הניקל מסוכן לנו כבר מזה עשורים היא ידוע כמסרטן ודאי או מה שניקרה קרציונימי ולאחרונה התפרסמו גם מחקרים שכנירה אפילו בכמות קטנה יותר מהרמה שנחשבה למסוכנת הוא גורם אלרגני מאוד חזק אצל חלק מהאנשים

בקיצור עם לסכם לך את התגובה שלא תתעיף :lol:
הניקל לא עוזב את הגוף מרגע שהוא שוקע בו וכל פעם שאנכנו באים איתו במגע הכמות שאנו צוברים עולה יותר ויותר וכשהיא מגיע לכמות מסוימת נוצרים סטיות גנטיות שמובילול לסרטן או מחלות קשות אחרות ולכן עדיף להימנע ככול הניתן מהמגע איתו
בגלל שלא אני ולא אתה ולמעשה כנירא גם אף אחד אחר לא יודעים בדיוק כמה ניקל ניפלט משימוש בחוט N200 אני חושב שזה רק הוגן לאפשר לאנשים שהומלץ להם להשתמש בסוג אידוי עם ניקל גם לדעת שיש פה אולי בעיה חמורה שעלולה לגרום להם לסבל רק ואפילו למות עם הזמן ולאפשר להם להחליט אם הם מוכנים לקחת את הסיכון
אולי בעתיד יהיו מחקרים יקבעו אחד וחלק אך או אחרת לגבי הכמות הנפלטת בשימוש בו באלקטרונית אבל לדעתי הרבה לפני זה יצאו לשוק מודים שידעו לבקר טמפ' עם חוטי קאנטל או חוטים לא מזיקים אחרים וכל זה יהיה מאחורינו אבל עד אז אני באמת לא רואה סיבה שלא לידע את כל מי שרוצה להתנסות בזה גם על הסכנות שאולי כרוכות בזה לבריאותו
יעוץ לגבי נוזלים - לפנות בפרטי או בטלפון 050-5509296 (אפשר גם בוואטסאפ)

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 30 ספטמבר 2015, 21:11

על השאלות שלא קשורות לנושא אלא באות לעוות מה שרשמתי אני לא אענה :thumbdown:
רק אגיד שאתה סוטר את עצמך כשאתה לא מכחיש את העניין, הרי אתה אומר כל פעם שאסור ואסור שיהיה בתוכנו ניקל...
אחת ההוכחות שלא הבנת כלום ממה שכתבתי ופספסת את כל הפואנטה של כל אלפי ההקשות המבוזבזות על המקלדת:
אמרת
אתה ממליץ ומלהיב אותם על השימוש בניקל
רמז-יש עוד עשרות הוכחות כאלו, כל הטענות שאתה אומר, בלי גיבוי מדעי אני לא מתייחס אליהם(המטרה פה זה לא אני ואתה אלא אנשים משועממים או מספיק מעוניינים שיקראו את כל או לפחות חלק ממגילת אסתר הזאת, להם אתה צריך לתת את הגיבויים המדעיים למילים שלך לא לי גבר) לקחת את זה אישי מידי :shh:

לפי מה שרשמת בפוסט האחרון, אמרת שתכלס אין לך מושג על כל תכלית הנושא(אני ארשום במילים אחרות בסוף הפוסט, אבל אל תדלג לסוף תקרא עד הסוף, אני משקיע פה בדימויים :) )

קוד: בחר הכל

האם בשאיפה מסיגריה אלקטרונית הכמות הניפלטת לראות שלנו היא מעל או מתכת לתקן הרפואי שאחלה אף אחד לא יודע להגיד בדיוק
, אתה מתלהם מבלי לדעת על כמה ניקל ואם בכלל משהו נכנס לגוף, זה מה שבאתי להוכיח.
אתה צועק "שריפה!" איפה שיש מחסן דלק אבל אין אש או סכנה שאתה יודע עליה חביבי.
אתה צועק "פצצה!" על אדם חשוד שראית במטוס אפילו שהוא נראה כמו מחבל(רק בלי האספקט הגזעני חחח... ) לפני שבכלל הבנת שהוא השכן שלך שהתחפש בפורים לשייח(לא שולל את עניין המחבל אבל עדיין חחח...)
אתה צועק "פנצ'ר! אנחנו נתהפך!" כשאתה יושב ליד הנהג ואתה לא יודע לאן הוא נוסע...

אין לי כח לרשום עוד אבל לדעתי הראשונה עם מחסן הדלק ממחישה הכי טוב את הסיטואציה :thumbup:

סיכום(בעזרת השם):
אני אומר ככה, במקום לצעוק "שריפה!", אפשר להגיד "שמע, בתכלית, זה חומר ממש מסוכן ואפילו מסרטן לגוף האדם בשימוש לא נכון, מכיוון שאין הוכחה למה הוא שימוש נכון אני מציע לך בחום, להימנע ממנו"
לא עדיף? הרי ככה אתה יוצא חכם ואחראי שנתן עצה אמיתית וטובה :clap: :clap: :clap:

P.S
קרציונימי - זה בא מהמילה קרציונים?
ידוע בשם "כינת העופות "למרות שאינה כינה ואינה חרק, זוהי קרציון טפילית של עופות בית ועופות בר (לדוגמא יונים ,ציפורים,תרנגולות) גופה בצורת אליפסה , גודלה הוא בין 1-2 מ"מ , צבעה הוא אפור לבן וכשהיא ניזונה צבעה אדום .
פעיל בעיקר בלילה ובמשך היום, נח בקיני עופות , סדקים וחריצים,
מסתתר מפני קרני השמש והאור , נפוץ בעיקר מאחורי תמונות ושקעים בקיר .
מחזור חיים : נמשך כ21 יום ,באורך חייה מטילה הנקבה כ-50 ביצים.
אנשים נדבקים בעת ביקור בלולים נגועים, וגם כאשר יש קן של יונה בעדן החלון או במסתורי כביסה קיני היונים נכנסים אלינו לבית.
בני האדם נעקצים בכל חלקי הגוף .

אולי התכוונת לקרצינוגני? מאחד שמחזיק כלכך הרבה ידע על סרטן(חס וחלילה לא עלינו שתזכה לחיים בריאים) ציפיתי ליותר :think:

אחלה

הודעה על ידי אחלה » 01 אוקטובר 2015, 02:31

כמה נקודות:

1. טעיתי, הרמה של ניקל המותרת בתרופות אינהילציה היא לא 25 מק"ג, רק 1.5 מק"ג\ליום
http://www.usp.org/sites/default/files/ ... -final.pdf

2 . התקן המתיר זיהומים נמוכים בתרופות הוא עבור גם חשיפה קבוע לתווך ארוך
These limits are based on chronic exposure.
http://www.usp.org/sites/default/files/ ... -final.pdf

3. התקנים המתירים רמת חשיפה לזיהומים בתרופות הם, כמובן, מחמירים. הרמה של ניקל המותרת בחשיפה תעסוקתית היא 1 מ"ג\מטר מעוקב אוויר
https://www.osha.gov/dts/chemicalsampli ... 56200.html
היינו 9.6 מ"ג ליום, כי התקן של OSHA הוא לפי אומדן של נשימת 9.6 מ"ק אוויר ביום עבודה
https://books.google.co.il/books?id=MfW ... %22&f=true

4. ולדה צודק בכך שאין לקבוע כי ניקל טהור לא פולט ממה שאנחנו יודעים על ניכרום. הרי נירוסטה (המכיל ברזל) לא מחליד, בעוד שברזל טהור כן! אבל מכיוון שהרבה מתכות נבדקו באדי סיג"א, והרמה הגבוה ביותר הייתה רק 62 מק"ג ב-1,200 שאיפות (טבלה 1 בקישור למטה) , לכן לא סביר שניקל יחריג את התקן של 9.6 מ"ג ליום עבודה.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... -05215.pdf

5. מצד אחד, המשתמשים בסיג"א ללא ניקל חשופים לפורמלדהיד ואלדהיידים אחרים ברמה נמוכה מהשיעור המותרת בתקני חשיפה. מצד שני, המשתמשים בסיג"א עם ניקל ובקרת טמפרטורה חשופים לניקל ברמה נמוכה המותרת בתקני חשיפה.

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 02 אוקטובר 2015, 00:12

Subbie לא ממש הבנתי מה אתה רוצה להגיד בכל הבלגן הזה וקראתי די בקפידה
סה"כ מה שרשמתה שם בכחול זה סבבה לגמרה מבחינתי וזה כל מה שביקשתי
אגב עם הגעתה עד ללנסות לתקן לי שגיעות כתיב זה רק מראה על מצוקה גבר ובאמת עדיף שתתרכז במה אני כותב ולא באיך

אחלה אני באמת מצטער שיוצא שאני לרוב נגדכה אבל באמת המדידות שהיו נעשו עם דברים סטנדרטיים ולא על מודים לבקרת תמפרטורה שאך ורק בהם אפשר להשתמש בחוט N200 בקוטר והתנגדות סבירים לבנית סליל לאידוי

אחלה

הודעה על ידי אחלה » 02 אוקטובר 2015, 01:04

vlada כתב:אחלה אני באמת מצטער שיוצא שאני לרוב נגדכה אבל באמת המדידות שהיו נעשו עם דברים סטנדרטיים ולא על מודים לבקרת תמפרטורה שאך ורק בהם אפשר להשתמש בחוט N200 בקוטר והתנגדות סבירים לבנית סליל לאידוי
התייחסתי לכך למעלה...
הרבה מתכות נבדקו באדי סיג"א, והרמה הגבוה ביותר (ברזל) הייתה רק 62 מק"ג ב-1,200 שאיפות (טבלה 1 בקישור למטה) , לכן לא סביר שניקל יחריג את התקן של 9.6 מ"ג ליום..
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... -05215.pdf

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 02 אוקטובר 2015, 05:25

הפסקתי להתייחס לדיון הזה ברצינות :crazy: כל בן אדם אחר היה פותח את העיניים כבר... :shock: :shock: :shock: או בהצלחה גבר. :silent:

מקווה שכל מי שיקרא את החפירה הזאת, יהיה מספיק חכם לעשות קצת מחקר בעצמו ולהגיע למסקנות הנכונות, ללא קשר לשטויות שנכתבו פה

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 02 אוקטובר 2015, 12:12

אל תרתח אדון Subbie :lol: הכול טוב כל אחד יתפח מעבדה בבית ויעשה לעצמו מחקרים על ניקל ויהיה סבבה

אחלה מצטער עברתי על כל המאמר שבקישור שלך ולא מצעתי שום התיחסות לניקל N200 או התיחסות למודים בעלי בקרת תמפרטורה שכאמור רק עליהם השימוש בחוטי ניקל מתבצע
אני מבין את ההשארה שלך שאם כמות הברזל שנימדדה שם היא הגבוה ביותר מכל יתר החומרים אז לא סביר שהניקל יחריג את עצמו אבל אני באמת לא מבין על מה אתה מבסס את זה כי עובדתית כל החוטים שנבדקו הם סיגסוגות בניגוד לניקל שהו טהור ונבדקו בהספקים המקובלים באידוי בסיסי ואילו כשמדובר בחוטי ניקל השימוש נעשה בהספקים מאוד גבוהים ובסלילים בעלי התנגדות מאוד מאוד נמוכה וקרובה להתנגדות אפסית מכאן שלדעתי אין ללמוד או להשליך את העובדות מהמדידה הזו לשימוש בN200

בכל מקרה ומאחר ואני סבור שלא יעסו מדידות לגבי אותו חוט בעיתי המדובר פה כי התוצעות כנראה ברורות מראש לכל בעלי הענין ומאחר שזה יכול רק להזיק ליצרנים ולמעורבים ברווחים מהשימוש בחוטים האלה
כל יצרני ומפתחי הטכנולוגיה לבקרת תמפרטורה עובדים במרץ על אפשרות לעשות את הבקרה על חוטים לא מסכנים ולא בכדי הרי פיתוח כזה עולה הון וזה כמובן מעיד על ההבנה שלהם שהשימוש בניקל מסוכן אחרת לא היו תורחים ומשקיעים כספים ומעמץ ובמיוחד לא ממהרים להוצאי לשוק כמאת כל יום משהו חדש שיודע לעבוד עם חוטים פחות מזיקים מהניקל גם כאשר הציוד הנל' לא באמת מצליח לעשות את העבודה מאחר והפיתוח לא הושלם
ומאחר שברור לכל בר דעת אפילו כאלה כמו Subbie שהשומוש בניקל הוא בעיתי במקרה הטוב ומסכן חיים במקרה הרע ואפילו הוא בעצמו כתב פה בשרשור הזה שהו מחקה בקוצר רוח שיצא מוד שיודע לעבוד עם חוטים שהשימוש בהם לא נימצע בספק ואין לגבהם חשש שהם עלולים להזיק לנו או כמו שהוא תאר את זה "מוד שיכול לעבוד עם חוט מסרוכים ופטיל מנייר טואלט" :lol:
מה שיש לנו כעובדות כיום זה שהניקל כשלעצמו הוא חומר מסוכן רעיל מסרטן ואלרגני שעל זה אין מחלוקת ( לפחות לא בעולם המציאותי מחוץ לפורום הזה ) הוא ידוע כמסוכן בכל מגע עם גופינו ואפילו אסור על פי חוק ברוב מדינות העולם בשימוש הקשור במזון או מי שתיה כולל במדינת ישראל שלפני מספר שנים עימצה את התקן הארופאי העוסק בניקל למערכות מים ומזון כפי שהוא מופיע בתקנות מכון התקנים הישראלי
אין לנו נתונים על כמויות הניקל המגיעות למחזור הדם שלנו משימוש בחוט המדובר
אין לנו נתונים על כך שהשימוש בבקרת תמפרטורה אכן מפחית משמעותית את הפורמלוידים הניפלתים באידוי ובהחלט יכול להיות מצב שגם אין הפחתה משמעותית שלהם ויש בנוסף פליטה עצומה של ניקל לגוף כך שהשימוש בסיגנון אידוי כזה יכול להיות מאוד לא בריא

אז מאחר וזה המצב כיום אני לא רואה שום סיבה שלא לידע כל מי שרוצה להיכנס לאזור הזה של האידוי על הסכנות שאולי כרוכות בשימוש כזה ושום הנכה או סברה שלא מבוססת על מחקר רציני ומקיף לא תשנה את דעתי בנוסה
כי בדיוק כמו שאני כשהיתי חדש באידוי הסתמכתי על המלצות של חברי פורום ותיקים בציפיה שהם יודעים על מה הם ממליצים ולא יאפשרו מחדל שיסכן את בריאותי כך אני בטוח שגם רבים חדשים שנכנסים לפה בכל יום לא מצפים לכך ואני לא רואה שום סיבה להפוך אותם לשפני ניסוי רק בגלל שמשהו פה החליט שהוא ""עשה מחקרים"" וקבע שניקל לא מסוכן כשהוא לא חם מספיק או איזו שטות אחרת שהוא תרץ לעצמו

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים