חדש כאן וגם סוגיית השימוש בניקל בציוד אידוי

משתמשים חדשים בסיגריה האלקטרונית? מעוניינים לעבור לאדות במקום לעשן? זה המקום לשאול וללמוד על כל הדברים שחשוב שתדעו
vlada
יצירת קשר:

Re: חדש כאן!

הודעה על ידי vlada » 27 ספטמבר 2015, 00:36

מתוך ויקיפדיה:
חשיפה לריכוז העולה על 0.05 מ"ג/סמ"ק של ניקל או תרכובות ניקל מסיסות במשך זמן העולה על 40 שעות בשבוע יכולה להיות מסוכנת. לניקל תרכובות מסוכנות. דוגמה לכך היא אדי ניקל גופרתי, אשר חשיפה אליהם עלולה לגרום לסרטן. דוגמה נוספת היא החומר Ni(CO)4 שהוא גז מסוכן שמסוגל להתלקח באוויר.

ישנם אנשים שהם אלרגיים[דרוש מקור] לניקל ועורם נעשה מגורה בבואו במגע איתו.

רמת הניקל המותרת בתכשירים שבאים במגע עם העור נקבעת על ידי האיחוד האירופאי.

הניקל קרצינוגני - אחד מהחומרים המסוגלים להתחיל תהליך שבסופו עלול להוביל לסרטן
המחקרים המוצגים שרלונטיים לס"א מדברים על ניקל שזולג מסגסוגות הגוף ולא מדובר בהם על סליל להט שעשוי מניקל ומושרה בנוזל שעל זה מדובר פה
חבל מאוד שאין מדידות מוסמכות על כמות הניקל הניפלטת משימוש בסליל ניקל
אבל לאור המסוכנות הגדולה של הניקל ברור שהסיכון פה הוא עצום וחשוב לידע אנשים שנכנסים לשימוש בו בלי שום ידע מוקדם על הבעיתיות הזו ואולי על הסכנות הנלות לכך
אני חושב שרוב האנשים עברו מעישון לאידוי כדי לשפר את המצב הבריאותי שלהם ולהפחית את הסיכון לחלות במחלות קשות וכואב לראות שבגלל חוסר זהירות או גרוע מכך הם מופנים לשימוש בחומר שעלול לסכן אותם הרבה יותר מהעישון
יעוץ לגבי נוזלים - לפנות בפרטי או בטלפון 050-5509296 (אפשר גם בוואטסאפ)

אחלה

הודעה על ידי אחלה » 27 ספטמבר 2015, 03:25

תודה, ולדה, עבור המידע המדויק!

1- חוט להט ניק-כרום נפוץ מאד. אם חוט כזה היה בעייתי, אז המחקר הנ"ל היה מודד חריגות מהרמות המותרות בחלק מהס"א שנבדקו.

2- כתבת "0.05 מ"ג/סמ"ק של ניקל או תרכובות ניקל מסיסות במשך זמן העולה על 40 שעות בשבוע יכולה להיות מסוכנת". זהו תקן מחמיר, השווה לרשימה של תקני חשיפה לניקל בארה"ב ע"י גופים שונים https://www.osha.gov/dts/chemicalsampli ... 56200.html.

בכל מקרה, לפי רשות הרוקחות בארה"ב מותר בתרופות אינהלציה עד 25 מק"ג ניקל ליום http://www.usp.org/sites/default/files/ ... Limits.pdf

במחקר שבדק ניקל באדי סיג"א בכמה דגמים המכילים חוט להט ניקל-כרום, הדגם שפלט ניקל ברמה הגבוהה ביותר, פלט 0.05 מק"ג ניקל ב-10 נשיפות. לכן היו צריכים 5,000 נשיפות ליום(!) בכדי לחרוג הרמה המותרת בתרופות!
http://journals.plos.org/plosone/articl ... 933#sec019

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 27 ספטמבר 2015, 06:17

ולדה אם אני ממליץ על ניקל למישהו אני גם מזהיר לגביו.

*לא מכיר מודים שיודעים להגיע ליותר מ300 מעלות עם ניקל ושוב, כמו שאמרתי כבר במלא פוסטים, אין סיבה להגיע מעל 220 מעלות(דריי היט מהשטן)

*לגבי עבודה עם SS, יש את הSX שיודע לעשות את זה מעולה,
וגם בקרוב יוצאת גרסה חדשה שלו עם שבב yihi החדש שאני ממש חם עליו, לפי מה שמובתח הדבר הזה יודע לעבוד עם בקרת טמפרטורה גם אם תבנה סליל מהשרוכים שלך בנעליים ותעשה וויק מנייק טואלט משומש :P

הרוב המוחלט של המאיידים המתחילים קונים ערכות של סאב בוקס או של אביק VT ודומים להם, כל הטנקים האלו נותנים לך הרבה יותר פלייבור וטרואט היט מאשר הציוד מהדור הישן שהיו פעם מתחילים איתו, דבר שאומר שמעל 6 ניק יהיה די קשה לאייד במיוחד למתחיל שצריך להתרגל לסיג"א... לכן מכאן נובעת המסקנה שאתה ממליץ לא ע"פ ה"סטנדרט" של ציוד המתחילים אלא ממשהו אחר, ואני לא מאמין שאתה ממליץ על 12 ניק ומעלה בשביל לעשות דווקא או בגלל שאתה תומך מושבע של חברות הטבק :D

כשאני אומר אנשים אני מתכוון לאנשים, בשביל להוכיח את דעתי אני לא "מיפה" בהגזמות כמו חלקנו, אני מדבר לא רק על החבר הספציפי שדיברת עליו(הוא לא עשה רדיפת עננים אלא רצה לאדות בכיף ולהפסיק עם הסיגריות, ייעצתי לו בין היתר לאידוי פה-ריאות, אני לא מכריח אף אחד לרדוף עננים חחח... אני מקשיב לבן אדם, רואה לאן הוא רוצה להגיע ומה זורם לו ומנסה לשפר את זה למענו) לצערי הרב הוא חזר לעשן מהסיבות שלו :( יש עוד כמה אנשים שהכוונתי אלייך(זה שהם לא הזכירו את השם שלי זה לא חשוב), פשוט העברתי אלייך את הפידבק שלהם.

המידע שאחלה סיפק מוכיח שאין צורך לעשות כזה טררם על ניקל בשימוש באידוי עם בקרת טמפ׳, שוב, פרופורציות(כמו שרשמתי מליון פעם כבר אבל אתה מתעלם בתוקף חחח...)

אחלה תודה רבה על הקישורים, אתה המקור הכי עשיר במידע מועיל וחשוב, כרגיל :thumbup:

סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: חדש כאן וגם סוגיית השימוש בניקל בציוד אידוי

הודעה על ידי Platinum » 27 ספטמבר 2015, 13:02

דיון חשוב ומעניין, על אף שסטה (מאוד) מהנושא המקורי ועל כן הפכתי אותו לדביק.
כולכם מעלים נקודות חשובות וטיעונים רבים לשני הצדדים הם בהחלט הגיוניים.
אחלה, הופתעתי לגלות שגם משאפים פולטים ניקל :o

לגבי באופן אישי - אני מאמין ששאיפת אדים הנפלטים מכל חומר שהוא, בין אם ניקל, כרום או כל חומר אחר היא ביסודה אינה תורמת לבריאות. וכשזה מגיע לכך - לא מעניינת אותי שום קביעה של ה FDA או גוף אחר לגבי רמה מותרת או מזיקה - כי כל רמה שהיא גבוהה מאפס, היא מזיקה בטווח הארוך.
אבל זה המצב, ואנחנו בחרנו ברע במיעוטו על פני העישון. ואנחנו צריכים לדאוג בעצמנו להפחית את רמות החומרים שאנו שואפים, בדגש על חומרים הנפלטים ממתכות.
חשוב מאוד שכל אחד מאיתנו יהיה מודע לכל מידע זמין על המתכות מהן בנוי הציוד בכלל וראשי האטומייזר בפרט ויעשה את השיקולים שלו בעצמו. מתוך דאגה לבטיחותו בזמן הארוך.

לגבי zamplebox,
יצא לי לקרוא לא מעט ביקורות שליליות עליהם, אין עסק שיש לו 100% לקוחות מרוצים.
מאידך, כשמדובר בחברה שמכתיבה לספקים מחירים שהם לא בהכרח רווחיים עבורם. זה רק עניין של זמן עד שיצרנים שמפסידים "יצמצמו הפסדים" על חשבון איכות.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 27 ספטמבר 2015, 14:42

מאיר אני מתחבר למה שאתה אומר חוץ מזמפל, הרי אם ספק אחד יספק להם נוזלים גרועים, זה יפגע בתדמית שלהם והרבה יותר קשה מהתדמית של הספק הספציפי, אני רוצה להאמין שהם עושים בדיקות איכות לנוזלים כמו שהם אומרים לפחות בגלל המניע האישי שלהם :thumbup: .

מעניין לאן יתפתח עולם האידוי בשלב הבא שלו...

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 27 ספטמבר 2015, 14:49

אחלה בבקשה תשים לב על מה מדובר
אנכנו פה דנים בבקרת טמפרטורה שלא אפשרית עם חוט מסוג ניכרום שהוא סיגסוגת מתכתית שמכילה כמה וכמה חומרים ומתנהגת כסגסוגת ולא ככול חומר בניפרד, גם בנרוסתה 316 יש אחוז כזה או אחר של ניקל אבל מאחר שזו סגסוגת הפליטה ממנו נמוכה בשיאור ניכר מאשר מניקל בלבד ולא מתקרבת אפילו למינונים המותרים בתקינה ולכן ה316 למשל מותר לשימוש תזונתי וניקל אפילו בכמות מיזערית לא !
פה מדובר על חוט אחר בשם N200 זה חוט שעסוי מניקל ברובו ומתנהג כמו ניקל לכל דבר כולל כל החומרים הרעילים שניקל תהור פולט שזה כמובן אחרת לגמרה מהחוט שניקרה ניכרום שעלו אתה מדבר

המצחיק פה שאין בכלל מחלוקת ( חוץ מפה בפורום הזה ) שהניקל בצורתו הנקיה או מחוט שמורכב ברובו מניקל דוגמת הN200 הוא קרציונומי מסרטן ומרעיל כשהוא בה במגע עם אורגניזם חיי כולל זה של האדם ואפילו החברות המיצרות את החוט או ציוד ההכפי לו לא מקכישות את העובדה הזו
לצערי לא ראיתי מדידות או מחקרים על הכמות המעסית שניפלטת מהשימוש בניקל כסליל וכנירא שאין כאלה אבל גם אין מחלוקת על רמת מסוכנות השימוש אז לדעתי חשוב לידע כל משתמש שבוחר לנסות את סיגנון האידוי הזה שיהיה לו את כל הנתונים הקימים לקבל החלטה מוסכלת ולבחור לבד אם הוא מוכן לקחת את הסיכון הזה על עצמו זה הכול

Subbie מאוד משמח לשמוע שבחרתה לצרף הזהרה להמלצות שלך על הניקל לצערי תרם ניתקלתי הפוסט המלצה שלך שמכיל אזהרה כזו אבל זה בהחלט מעודד :clap:

אתה שוב בוחר להצדיק את השימוש בניקל בעליה כזו או אחרת בטמפרטורה של המוד כשגם בטמפרטורת החדר החומר הזה נחשב למסוכן ומסרטן ( כמובן שבחימום כנירא שיותר אבל בהחלט לא רק )

אני בקשר הדוק עם כמה וכמה משווקי ציוד מקומיים וההנחה שלך שהרוב מתחילים עם סאבוקס שגויה לחלוטין ממה שהם מספרים לי
ולא תואמת גם למה שאנשים חדשים שפונים אלי ליעוץ במייל, דרך האתר שלי או בהודעה פרטית פה מספרים לי
למעשה עם אני חושב על זה אני יכול לספור על אצבעות יד אחת את האנשים שאני מכיר שהתחילו מהסבוקס או ציוד תת אומי אחר
שלא לדבר גם על ההנכה שלך שב0.5 אוהם 12 מ"ג גורם לצריבה חזקה בגרון הכול תלוי במשתמש, האופי האידוי, גובה ההספק, כמות האויר וכו' שוב לדוגמה אני לאחרונה מנסה לרדת מ12 מ"ג ל9 כשאני עם סלילים בהיתנגדות של 0.5 אוהם המון אויר והספק של 25 וואט וזה מרגיש לי נורה חלש עם מאט מאוד TH מה שכמובן מפריח לגמרה את ההנכה שלך אלה עם כן הסאבוקס משקר בהספקים ויורה תמיד מתח מקסימלי או שמדובר באנשים שמהתחלה עישנו סיגריה שנים ביום או פחות מזה
Subbie כתב:*לגבי עבודה עם SS, יש את הSX שיודע לעשות את זה מעולה,
וגם בקרוב יוצאת גרסה חדשה שלו עם שבב yihi החדש שאני ממש חם עליו, לפי מה שמובתח הדבר הזה יודע לעבוד עם בקרת טמפרטורה גם אם תבנה סליל מהשרוכים שלך בנעליים ותעשה וויק מנייק טואלט משומש :P
לא מבין את הכונה שלך גבר הSX זו סידרה רכבה של שבבים שונים שכולם הם של yihi אין שבבים שהם SX שלא של yihi אלה עם אתה מדבר על זיוף כלשהו ???
לא ראיתי שום שבב של yihi שיודע לזהות ולעבוד עם SS זה כנראה משהו חדש בשוק שתרם ניתקלתי בו
מכשירים שידעו לעבוד עם כל חומר כסליל ולבקר טמפ' זה כנראה העתיד של האידוי הבעיה שזה לא יכול לעבוד כנראה בשיטה שבקרת הטמפ' עובדת כיות בגלל ששינויי ההתנגדות בחימום לא תמיד כאלה גדולים ולא לניאריים ברוב החומרים המקובלים לסלילים ועל כן כנראה שלא יצליחו לזהות את הדלטה ולחשב או להגביל את העליה

גם אני היתי רוצה מכשיר שידע לאפשר גם בקרת טמפ' וגם שימוש בחוטים לא רעילים וכמוני גם כנראה רוב המשתמשים פה אך לצערי בינתים לא ראיתי משהו כזה שיצא או עומד לצאת לשוק
אם יש לך מפרט או נתונים תכניים על מה שאתה מספר עלו ( זה עם הסרוכים והנייר טואלט :lol: )מאוד אשמח אם תפרסם אותם פה לטובת כולנו
Subbie כתב:ואני לא מאמין שאתה ממליץ על 12 ניק ומעלה בשביל לעשות דווקא או בגלל שאתה תומך מושבע של חברות הטבק :D
פה אתה צודק הסיבה האמיתית להמלצה שלי למתחילים שאגב היא 18-16 ולא 12 היא שספיגת הניקוטין בדם מנוזלים תקניים באידוי הרבה יותר איטית מאשר בעישון מאחר שבאחרון מתוספים חומרים מזרזי ספיגה מה שלא קימם או לפחות לא אמור להיות קיים בנוזלים סבירים לאידוי ולכן אדם שרגיל לכמות מסוית של ניקוטין בדם אחרי עישון סיגריה אחת לא יקבל את אותה כמות הניקוטין באותו פרק זמן מאידוי עם ארכים נמוכים של נוזל אידוי ולכן אגב זו הסיבה העיקרית לכך שרוב המנסים לעבור מעישון לאידוי (שאגב קושרים שלא בצדק בין הפסקת עישון שזה הרגל לגמילה מניקוטין שזה התמכרות פיזית ומנטלית חזקה) נותשים את האידוי לאחר כמה שבועות וחוזרים לעשן ואכשב לך תשכנע אותם שוב לנסות אחרי שהתאחזבו לגמרה ובטוחים שזה ממש ממש לא בישבילם ולא מספק אותם כשברקע יש את כל הפרסום השלילי לגבי השימוש בס"א לדעתי זה כמאת בלטי אפשרי להחזיר אותם וחבל כי עשר אלף מתים בארץ מניזקי עישון בכל שנה זה המון המון אנשים שניגמרו בסבל רב סתם כי בחרו להאמין להמלצות התקשורת וכל השתיפת מוח בזמנו שהעישון לא מזיק ולך תדע כמה אנשים היה אפשר להציל ממות ויסורים לכמה אנשים היו הורים חיים או סבים מתפקדים עם כשהאלקטרונית יצא בהתחלה לשוק התקשורת היתה מספרת את האמת לציבור במקום לבחור לחבור לחברות התרופות ובעלי אינטרסים שונים ומשונים שהתנגדו לאלקטרונית בגלל שיקולים פיננסיים בלי לחשוב לרגע על הסבל שהם גורמים לרובינו
Subbie כתב:כשאני אומר אנשים אני מתכוון לאנשים
אם זה אכן כך אני מאוד מודה לך :thumbup: למרות שלא ברור לי איזה סיבה יש לך להפנות אלי אנשים אם לדעתך נוזלים של זמפל או של האחרים שהזכרתה יותר טובים או טעימים משלי ? מה אתה מפחד שהם יגמרו לך את הנוזלים? :lol:
בכל מיקרה אם לא אתה ולא הם לא מספרים לי שאתה הפנתה אותם אלי איך אתה מצפה שאני ידע על זה ? אני לא קורא מחשבות למרות כל המעמץ שאני משקיע בזה ;)
Subbie כתב: לצערי הרב הוא חזר לעשן מהסיבות שלו :( יש עוד כמה אנשים שהכוונתי אלייך(זה שהם לא הזכירו את השם שלי זה לא חשוב), פשוט העברתי אלייך את הפידבק שלהם.
אכן מאוד חבל שהוא כבר לא איתנו היום השאלה היא מה למדנו מזה שלא לחזור על אותן טעויות שנעשו איתו גם עם האדם הבה שירצה לנסות לעבור מעישון לאידוי ולכן גם חשוב להבין לעומק את אותן הסיבות שלו שגרמו לו לא לקבל מהאידוי את כל הדרוש לו ולהפוך אותו למאדה מאושר
לגבי הפידבק שאתה מדבר עלו ובלי יכולת לדעת על מי ומה מדובר אלה רק לקבל את דברך כאמת צרופה כמובן אין שום אפשרות לספק את כולם זה הכול ענין של טעם אישי
אני משתדל להחזיק מגוון גדול של טעמים ובסיסים ולאפשר לכל אחד ואחד לקבל בדיוק מה שהוא מחפש עם זה בטעמים, עוצה ובכמויות האדים והTH ועם זה בחומרים מובחרים בעלי אישורים רגולטוריים שונים ולהגיע לרמה הבריאותית הגבוה ביותר האפשרית שחלילה לא לסכן בשום דרך ולא ההזויה ביותר שאפשר להעלות על הדעת את הלקוחות שלי לא מבחינת החומרים ותריותם לא מבחינת איחסון ולא מבחינת המעתפת כמו בקבוקים שיוצרים ראקציה עם מרכיבי הנוזלים כמו בקבוקים שעשוים מנגזרות פחמן דוגמת פרספקת או קרבון או מדבקות בעלות דבק על בסיס ממיס סינטטי דוגמת אציטונים לסוגיהם וטינרים שמחלחלים עם הזמן דרך דופן הבקבוק לנוזל
אבל שוב ובמיוחד בגלל שאני לא משתמש בתמציות שהפאן הבריאותי בהם בספק אפילו קטן ביותר או חומרים דוגמת שמנים אטריים ומעצימים על כל סוגיהם שכמובן לא כל כך בריאים לנו בלשון המעתה ויש המון נוזלים בשוק גם כאלה שנחשבים לפרמיום אמריקאי מובהקים ונפוצים מאוד שכן עושים שימוש נירחב בחומרים כאלה
לכן לא לכל סוגי הטעמים אני יכול להגיע אבל כמו שמזון מסוים שמכיל למשל מונוסדיום גלוטומת יהיה בהחרך יותר טעים לרוב האנשים בניגוד לאותו מזון שלא מחיל את אותו מעצים טעם למרות שהראשון הרבה הרבה פחות בריא לאדם כך גם הנוזלים שלי לא תמיד יכולים להגיע לרמות הטעם של נוזלים שכן מכילים חומרים שלא באמת צריכים להיות שם
אבל לדעתי וכנירא לדעת עוד כמה אנשים שבוחרים להשתמש על בסיס כבוע בנוזלים שלי אני נותן פייט לא רע בכלל למרות היד האחת שקשורה מאחורי גבי
יעוץ לגבי נוזלים - לפנות בפרטי או בטלפון 050-5509296 (אפשר גם בוואטסאפ)

סמל אישי של המשתמש
amitkey9

הודעה על ידי amitkey9 » 27 ספטמבר 2015, 16:03

בניגוד למה שצוין קודם בקרת טמפרטורה עם טיטניום עובדת בצורה מושלמת (לפחות על Joyetech Evic-VT...)
וזה על בסיס ניסיון אישי ולא לפי סקירה כזאת או אחרת, הגייג' המומלץ הוא 25awg או 0.44 מ"מ...

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 27 ספטמבר 2015, 22:14

/null//HIGH-END-MO ... v2-by-YIHI
יגיע באוקטובר ;)

לא משנה שניכרום לא משמש אצל הרוב כרגע על בקרת טמפרטורה, ההפך, דווקא בגלל שהסליל פועל בלי בקרת טמפ׳ הוא מתחמם הרבה יותר, לדעתי זה "מפצה" בממצאים
וחוץ מזה יצא מוד שיודע לעבוד עם בקרת טמפרטורה עם קנטל, תסתכל בסיג.

לא ראית המלצות כי אני מגיב פחות בפורום בזמן האחרון, יושב יותר בקבוצה של הפייסבוק גם בגלל הנוחות וגם בגלל שאין לי כח להתווכח על כל פוסט שקשור לבקרת טמפ׳, על הניקל פשוט נסכים שלא להסכים, שוב באידוי, רק באידוי, לא ממליץ לאף אחד דוד מים מניקל, הדו שיח הזה ימשיך ללא סוף כי אף אחד מהצדדים לא משנה אפילו טיפה את הפרספקטיבה שלו.

לדעתי תחכה עד שתראה לפחות משהו עם תוצאות מעשיות ואז תגבש דיעה.

על ציוד "המאדה החדש" אני אומר רק מנסיון שלי וממה שאני רואה מהמלצות של חברה, אני לא בקשר הדוק עם מוכרים כאלה או אחרים...

שוב, אתה מאדה עם מאש, ההרגשה שונה, איך אתה יכול להפריח טענה מסויימת כשאתה בודק בצורה לא קשורה? זה כמו להתווכח על איכות אבקת כביסה כשאתה שולח את הבגדים לניקוי יבש. ואם כבר אז זה מצדיק את ההנכה שלי בגלל שחלש לך הTH, אם תשים כותנה וסליל כמו שכולם מאיידים בסבטנק למשל אתה תבין על מה אני מדבר.

בקשר להפניית האנשים אני בכלל לא חושב שהנוזלים שלך גרועים או פחות טובים משאר הספקים, פשוט לי אישית יש העדפות שונות... על טעם ועל ריח אין להתווכח... לדעתי בן אדם צריך להתנסות בהרבה נוזלים מהרבה ספקים כדי לקבוע לעצמו מה הוא אוהב, למה שאגביל מישהו בהמלצות שלי לזמפל או למקום אחד?

בחלק שמתחת לציטוט "ואני לא מאמין שאתה ממליץ על 12 ניק ומעלה בשביל לעשות דווקא או בגלל שאתה תומך מושבע של חברות הטבק" אני מסכים איתך אבל איך אדם יכול לאדות כשיש לו טרואט היט מגיהינום?

סמל אישי של המשתמש
Panda

הודעה על ידי Panda » 27 ספטמבר 2015, 22:47

Subbie כתב: וחוץ מזה יצא מוד שיודע לעבוד עם בקרת טמפרטורה עם קנטל, תסתכל בסיג.
אם אתה מתכוון לזה
https://youtu.be/3sHPUn9xUH4?t=3m33s
אז זו לא בדיוק בקרת טמפרטורה.
אם הבנתי את פיל נכון אז זה יותר כמו הגנת טמפרטורה.
...

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 27 ספטמבר 2015, 23:16

לא ראיתי את הסרטון אבל ממה שהבנתי מפיל, הוא מחשיב את כל המודים עם "בקרת טמפ" כ"הגנת/הגבלת טמפ"(כמו בווידאו של הSX שלמעשה זה נכון לדעתי, הרי כל בקרת הטמפ׳ זה סוג של קאט אוף ברגע שמגיע לטמפ... אין לי סוללה לראות את כל הווידאו, מחר אציץ בו, תודה על הקישור :thumbup:

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 6 אורחים