חדש כאן וגם סוגיית השימוש בניקל בציוד אידוי

משתמשים חדשים בסיגריה האלקטרונית? מעוניינים לעבור לאדות במקום לעשן? זה המקום לשאול וללמוד על כל הדברים שחשוב שתדעו
yardann

חדש כאן וגם סוגיית השימוש בניקל בציוד אידוי

הודעה על ידי yardann » 24 ספטמבר 2015, 02:56

אהלן רציתי לשתף קצת.
קוראים לי ירדן ואחרי 3 וקצת שנים החלטתי שאני חוזר לניסיון שזנחתי בעבר שהוא לעבור לאידוי מעישון.
לפני 3 שנים ניסיתי לעבור לאידוי מה שהתחיל בסיגריות האלקטרונית הנורא פשוטות - סיג-א-לייק (cigalike)משמן ניתן להבין שהן מדמות סיגריה מה שהיה נוח לי לתקופה נורא קצרה של שבוע שבו הסיגריה המדומה הזאת לא סיפקה אותי אז רכשתי את דגמי הego - t למינהן מה שעבד בשבילי לעוד כ-חודש - כן עישנתי 4 סיגריות ביום באותה תקופה מכיוון שהייתי מעשן כמעט 3 קופסאות ביום לפני תחילת האידוי.
לבסוף החלטתי לזנוח את זה כל העיניין ,היה לי מסורבל ,הסיגריות האלקטרונית היו מתקלקלות לי ופשוט לא נתנו לי חווית עישון מספקת .
אז לאחר כ3 שנים הנה חזרתי לאידוי והנה אני בשבוע השני שלי ללא סיגריות בכלל ואין יותר מאושר ממני , כרגע אני מאדה בעזרת הeleaf istick 50w שלי שעל ראשו יושב לו הקאנגר סאב טנק החמדמד שלי , כרגע זה הציוד שלי עד שה- x cube 2 והtfv4 המעולים שלי יגיעו לידי בעוד שבוע , גם כן הצטרפתי לzamplebox כדי לנסות קצת טעמים חדשים ואחרי הקופסא הראשונה נורא התאכזבתי אבל אתן להם עוד צאנס רק בגלל ששלחתי להם הודעה והם הגיבו חזרה שאקבל אף 2 בקבוקים כפיצוי ושהם ידאגו לעבור לי על הפרופיל טעמים כדי שאקבל טעמים שבאמת אוהב בקופסא הזאת ואת זה עוד אבדוק .
ואני מתכנן להיכנס גם לעולם הדריפרים בנתיים יושב לו הvelocity שלי במגירה עד שארגיש שניגמלתי לחלוטין מן הסיגריות ואוכל להמשיך לאדות כתחביב ולא כדרך גמילה.

סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: חדש כאן!

הודעה על ידי Platinum » 24 ספטמבר 2015, 10:27

ברוך הבא לפורום,
חבל על השנים שזנחת את האידוי אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם.
מקווה שתהיה מרוצה מהציוד ומההשתתפות בפורום :thumbup:
נשמח לשמוע את התרשמותך מהאידוי עם הציוד המודרני יותר כמובן.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

סמל אישי של המשתמש
nightshard

הודעה על ידי nightshard » 24 ספטמבר 2015, 15:27

לא הבנתי דבר אחד, למה ה velocity במגירה?
תוציא תוציא אותו.

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 25 ספטמבר 2015, 00:06

ברוך הבה לפורום ולעולם האידוי ירדן
אני בטוח שאחרי כמה נסיונות עם ציוד וקצת רצון תמצה את הדברים שנותנים לך מענה ותשכך שפעם עישנתה
אגב גם אני לא הבנתי למה הוא במגירה ? אבל גם למה אתה צריך על ההתחלה בקרת טמפרטורה ולעבוד עם סלילים רעילים
ולמה לקנות ציוד מעולה ולהזמין נוזלים מאופשים וישנים שרובם פג תוקף או כאלה שאף אחד לא רצה לקנות מהיצרן והוא נעלץ למכור אותם למשווקים שונים במחיר עלות רק כדי להתפר מהם ? חסר יצרני נוזלים שמוחרים חבילת טעימות במחיר סביר שאתה הולך על החברה המגעילה הזו ?

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 25 ספטמבר 2015, 09:30

ולדה אני ממש לא מסכים איתך גבר, מילא הניקל שאתה מציג בכל הזדמנות כגורם המוות מספר 1 בעולם ורק מלהסתכל עליו אפשר לחטוף שבץ למרות שעד עכשיו לא יצא שום מחקר שמוכיח שהוא מזיק באידוי, וכבר עייפתי מלדבר על זה ולא נפתח פה וויכוח של 90 דפים חחח... אבל זמפלבוקס לא שולחים נוזלים מעופשים או ישנים, כל קופסאות הבקבוקים שאני קיבלתי היו מלאים בבקבוקים עם נוזלים ממש טעימים(רובם המוחלט של הבקבוקים), טריים ופג התוקף שלהם היה כמעט שנה קדימה פלוס מינוס חודש(שזה זה הפג תוקף הנהוג לרוב הנוזלים כמו שאתה כבר יודע) לא מתאים לך להגיב בלי שום בסיס ריאלי(איזה פוסט של מישהו זועם או מגיב מטעם המתחרים של זמפלבוקס לא נחשב בסיס).

תזמין פעם אחת איזו קופסא מהם ותבין על מה אני מדבר ;)

ונקודה למחשבה, בכמות הנוזלים המטורפת שהם מספקים ללקוחות שלהם, אין סיכוי שנשאר "מלאי ישן" לאף חברה שעובדת איתם.
וחוץ מזה לא היו להם לקוחות אם זה היה המצב.

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 25 ספטמבר 2015, 11:47

Subbie כתב:ולדה אני ממש לא מסכים איתך גבר, מילא הניקל שאתה מציג בכל הזדמנות כגורם המוות מספר 1 בעולם ורק מלהסתכל עליו אפשר לחטוף שבץ למרות שעד עכשיו לא יצא שום מחקר שמוכיח שהוא מזיק באידוי,
אני לא מציג את הניקל כגורם מוות מס' 1 אלה ממש כמו שהוא חומר חומר מרעיל ומסרטן! ועל זה כן יש מחקרים מקיפים ואין ויקוח על העובדות האלה
אתה מוזמן לפתוח ויקופדיה או כל מקור מידע סביר ולראות באצמך
השאלה האמיתית היא למה אתה דוחף אותו לכל מאדה מתחיל שרק מתחיל את דרכו באידוי ושעוד לא יודע מה מסוכן ומה לא???
כואב הלב לראות את כל הצעירים שרק רצו משהו פחות מסוכן מעישון שנופלים בגלל כל מיני המלצות לא אחרייות על כל החומרים המסוכנים והמסרטנים האלה

לגבי זמפל שיטת העבודה שלהם לא סודית או משהו ואני בהחלט לא ניתלה בתגובה של לקוח כזה או אחר אלה עובדות ידועות שפורסמו בפורומים גדולים ואחריים בעבר ולא הוכחשו ע"י החברה כשהם נישאלו על כך!

אורך תאריך תפוגע על רוב הנוזלים המיוצרים בחול בהעדר רגולציה הוא 3 שנים מה שכמובן אומר שאם בכלל יש באמת תאריך על הבקבוקים שאתה מקבל אתה משתמש בנוזלים שבוקבקו לפני שנתיים לאור העובדה שאורך חיים של תמציות אמריקיות שמהם מיוצרים רוב הנוזלים שלך הוא שנה בתנאי איחסון מוקפדים מה לדעתך אתה מאדה? זה בדיוק גם הסיבה שחלק מהנוזים העלה מקבלים גוון של טעם קיא אגב :lol:

העובדה שהחברה הזו עוד פועלת בשוק היא רק מהסיבה שהרבה מאדים רוצים לנסות טעמים שונים של חברות שונות ובמקום להזמין מכמה מקומות שונים ולשלם קצת יותר וכמובן כמה משלוחים שונים החברה הזו מרכזת את הכול במשלוח אחד שזה גימיק נחמד למשתמש מתחיל ללמוד מה החברות והטעמים שהוא מתחבר אליהם וכמובן חלק מהנוזלים עוד איכשהו מאפשרים אידוי אבל זה לא ליותר מזה ובטח שלא משקף את המגוון של הנוזלים והטעמים שיש בשוק

אני מבין שכל לקוח שאתה שולח אליהם מזכה אותך בבקבוק נוזל מתנה ויש לך אינטרס לדחוף להם כמה שיותר אנשים אבל אל תגיד לי שאתה באמת מאמין שנוזל שהיצרן וכל המשווקים מוחרים ב20$ לפני משלוח זמפל יכול לספק לך ב8$ בלי שיהיה בו פגם ;)

yardann

הודעה על ידי yardann » 25 ספטמבר 2015, 16:32

רציתי רק לחדד קצת - עשיתי תחקיר ארוך ומייגע לפני כל החזרה שלי לתחום האידוי ואני יודע בקשר לדברים שהזמנתי , zamplebox הם רק חברה שהצטרפתי בשביל להתנסות קצת בנוזלים אחרים , אני לא מעשן רק מהחבילה שלהם מן הסתם אני מעשן בכמות יותר גדולה מזאת בחודש - רק היו נראים כמשהו ששווה לנסות שזה לא רע במיוחד .
בקשר לסלילי ניקל - אני יודע על מה אתה מדבר אבל אם אאדה אותם אעשה זאת אך ורק בטמפרטורה נמוכה וכן לא בטוח שאנסה זאת לגמרי , מעניין אותי גם כן סלילי הטיטניום.
והvelocity יצא מן המגירה - ודבר אחד יאמר לאחר ששמתי עלייה בילד של כלפאטון 7 סיבובים דיאמטר 2.4mm - מדהים! עננים פשוט ! וכן גם הטעם מטורף!.
לבנתיים אני נהנה מאוד מעולם האידוי ושמח שחזרתי מן ההזנחה של שנים שעברו.

Subbie

הודעה על ידי Subbie » 26 ספטמבר 2015, 20:52

vlada כתב:
Subbie כתב:ולדה אני ממש לא מסכים איתך גבר, מילא הניקל שאתה מציג בכל הזדמנות כגורם המוות מספר 1 בעולם ורק מלהסתכל עליו אפשר לחטוף שבץ למרות שעד עכשיו לא יצא שום מחקר שמוכיח שהוא מזיק באידוי,
אני לא מציג את הניקל כגורם מוות מס' 1 אלה ממש כמו שהוא חומר חומר מרעיל ומסרטן! ועל זה כן יש מחקרים מקיפים ואין ויקוח על העובדות האלה
אתה מוזמן לפתוח ויקופדיה או כל מקור מידע סביר ולראות באצמך
השאלה האמיתית היא למה אתה דוחף אותו לכל מאדה מתחיל שרק מתחיל את דרכו באידוי ושעוד לא יודע מה מסוכן ומה לא???
כואב הלב לראות את כל הצעירים שרק רצו משהו פחות מסוכן מעישון שנופלים בגלל כל מיני המלצות לא אחרייות על כל החומרים המסוכנים והמסרטנים האלה

לגבי זמפל שיטת העבודה שלהם לא סודית או משהו ואני בהחלט לא ניתלה בתגובה של לקוח כזה או אחר אלה עובדות ידועות שפורסמו בפורומים גדולים ואחריים בעבר ולא הוכחשו ע"י החברה כשהם נישאלו על כך!

אורך תאריך תפוגע על רוב הנוזלים המיוצרים בחול בהעדר רגולציה הוא 3 שנים מה שכמובן אומר שאם בכלל יש באמת תאריך על הבקבוקים שאתה מקבל אתה משתמש בנוזלים שבוקבקו לפני שנתיים לאור העובדה שאורך חיים של תמציות אמריקיות שמהם מיוצרים רוב הנוזלים שלך הוא שנה בתנאי איחסון מוקפדים מה לדעתך אתה מאדה? זה בדיוק גם הסיבה שחלק מהנוזים העלה מקבלים גוון של טעם קיא אגב :lol:

העובדה שהחברה הזו עוד פועלת בשוק היא רק מהסיבה שהרבה מאדים רוצים לנסות טעמים שונים של חברות שונות ובמקום להזמין מכמה מקומות שונים ולשלם קצת יותר וכמובן כמה משלוחים שונים החברה הזו מרכזת את הכול במשלוח אחד שזה גימיק נחמד למשתמש מתחיל ללמוד מה החברות והטעמים שהוא מתחבר אליהם וכמובן חלק מהנוזלים עוד איכשהו מאפשרים אידוי אבל זה לא ליותר מזה ובטח שלא משקף את המגוון של הנוזלים והטעמים שיש בשוק

אני מבין שכל לקוח שאתה שולח אליהם מזכה אותך בבקבוק נוזל מתנה ויש לך אינטרס לדחוף להם כמה שיותר אנשים אבל אל תגיד לי שאתה באמת מאמין שנוזל שהיצרן וכל המשווקים מוחרים ב20$ לפני משלוח זמפל יכול לספק לך ב8$ בלי שיהיה בו פגם ;)

ממש ממש לא נכון מה שאתה אומר, דבר ראשון אין לי אינטרס "לדחוף" כלום לאף אחד :evil: , עובדה שאנשים טועמים כל מיני נוזלים כולל את שלך ורובם מעדיף את זמפל, אם כבר פתחת על אינטרס אז לך יש את האינטרס הכי גדול נגדם כבעל חנות של נוזלים.

דבר שני, אתה שוב מדבר על אותם מחקרים לא רלוונטיים שלא מוכיחים כלום בשימוש הניקל באידוי. אני לא אומר שהוא בריא ואני מסכים שלמען הסר ספק ובמידה ואפשר להשתמש בSS או טיטניום ,עדיף לא להשתמש בניקל, שוב, למען הסר ספק.

אולי אני מפספס משהו אבל אפילו אורך חיי מדף של VG/PG הוא לא 3 שנים, איך יכול להיות שנוזל יהיה בעל תוקף גבוה יותר מחומרי הבסיס?
אני לא נתקלתי בשום טעם של קיא עד עכשיו וניסיתי עשרות נוזלים מהם, חלקם היו טעימים וחלקם המזערי פחות.

עד כמה שיש לך נסיון בתחום הסיג"א ואני מכבד את הנסיון הזה, אתה לא יכול להמליץ משהו לבן אדם חדש ולהיות בטוח ב100 אחוז שזו ההמלצה הטובה ביותר ולהתווכח אם שאר האנשים, בדיוק כמו שאתה ממליץ למאדים חדשים לאדות עם ניק גבוה(הפנתי כמה חברים אליך) על בסיס מה שאתה מאדה שזה מאש בוואטים נמוכים ואתה לא מנוסה עם כותנה בגלל שיש לך אלרגיה לכותנה לצערי (תקן אותי אם אני טועה)
הם שמים את הנוזל בסאבטנק ונחנקים ומשתעלים כל הזמן עד שאני מביא להם נוזל עם ניק נמוך או שאני משכנע אותם להזמין ממך שוב אבל עם ניק נמוך יותר והם לא מוכנים כי הם סבלו בכל שכטה.
כל מי שאידה ממני את הנוזלים של זמפל העדיף אותם על פני נוזלים אחרים בשוק, בסופו של דבר זה שווה הרבה. ושוב, אני לא איזה סוכן שלהם או משהו ואין לי אינטרס להשפיע על אנשים שיזמינו זמפל, אני תמיד מגיב על סמך מה שאני יודע ולא דופק השארות עם קשר מקרי למציאות, אם אני רואה שהם כבר סגורים על להזמין אז למה לא לעזור אחד לשני, הם גם מקבלים 15 אחוז הנחה וגם עוזרים לי(מבצע "חבר מביא חבר").

ודבר אחרון, אתה יודע שעלות הכנת הנוזל היא הרבה יותר נמוכה מהמחיר שלו בשוק בסופו של דבר, לא משנה מאיזה חומרים יקרים ועשוים מפז מכינים אותו. בסופו של דבר, תמיד אבל תמיד עדיף למכור כמות במחיר נמוך מאשר קצת במחיר מופקע. אני בטוח שהם מרווחים יפה מאוד למרות המחיר הנמוך שהם מוכרים לזמפל את הנוזלים, זה לא מעיד על שום "פגם" בנוזל.

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 26 ספטמבר 2015, 21:44

yardann הבעיה שמודים לבקרת טמפ' בנוים לעבוד עם ניקל יש כמה חדשים יותר שמאפשרים גם טיטניום אבל הבנתי מסיכורים שהאפשרות הזו לא ממש מתפקדת טוב לגבי SS לא ראיתי מודים שיודעים לבקר טמפ' אם סלילים כאלה

Subbie אתה יכול לצאת נגד המוסכמות המקובלות כי החלטתה שהניקל לא מסוקן בחום של 300-400 מעלות זו בהחלט זכותך אבל זה לא הופך את זה לנכון :lol: ניקל מסוקן בכל הצורות שלו כולל בטמפרתורת החדר ואפילו כשהוא קפוא
אם אתה בוחר להאמין בניגוד לכל מחקר שנעה בעולם אי פעם לגבי הניקל שהוא לא מזיק לך במידי או בתוך הארוך זה ענין שלך והלואי שאתה צודק ובאמת זה לא יזיק לך לעולם אבל כשאתה בוחר להמליץ על זה לאנשים שלא מודעים לענין הבעיתי שבו תהיה אדם הגון ותספר להם גם את זה ותן להם להחליט אם הם רוצים להסתכן

אין קשר בין ההעדפות שלי באידוי אם זה מאש או פתיל אחר לבין מה שאני ממליץ למשתמשים חדשים אז באמת לא ברור לי מאיפו זה מגיע ?
ולגבי החבר שלך שאתה קורא לו פה אנשים שאתה שולח אלי ממה שראיתי כתבתה שהוא בכלל חזר לעשן ולגבי רמת הניקוטין זה כמובן ההמלצה למשתמשים חדשים רגילים לא כאלה שדחפו אותם לרדיפת עננין
אם כבר הדרחתה אותו לעבוד בהספקים היסטריים וליצר ענני גשם היתה צריך גם להדריך אותו לגבי חוזק הנוזל לי כמובן לא היתה כל דרך לדעת איזה ציוד יש לו
תבין דבר פשוט אדם שרגיל שנים לקבל את ה12-16 מ"ג ניקוטין שלו מעישון לא יסתדר ישר מהתחלה עם 3-6 מ"ג באידוי רגיל
כמובן שבסלילים שם 0.3 אוהם על 50 וואט זה יצרום בגרון אבל מי מעזזל מתחיל ככה ? ולכן זו ההמלצה שלי לכל החדשים

לגבי האינטרס כמובן שכיצרן נוזלים יש לי איטרס נגד כל יצרני הנוזלים בעולם כל האלפים שבהם אבל נירא עם תצליח לנחש למה אני לא יוצא נגד כל האחרים ורק נגד החברה הזו (( רמז: כתבתי את זה קודם :lol: ))

האדפות נוזלים פה זה כבר עניין סוביקטיבי לגמרה וכל אחד מתחבר למשהו קצת אחר
אני מקיר אנשים שעפים על נוזלים סיניים ולא מוכנים להחליף אותם בשום דבר אחר אז מה זה אומר לדעתך? שנוזלים סיניים טובים יותר מאחרים? או אולי בריאים יותר? או אפילו אולי טריים יותר?
לדעתי לא אלה רק שזו העדפת הטעם של אותו אדם לא יותר מזה
בדיוק כמו שפעם חבר הפורום סוגינח כתב פה שהנוזל הטעים ביותר שהוא טעם היה כשהוא מהל את כל השאריות הישנות של כל הנוזלים ששכבו לו בבית שנים והערבוב שלהם כולם יחד עשה לו את זה ובגדול אז אולי גם לך נוזלים ישנים ומאופשים עושים את זה אין מה להתביש כל אחד והטעם שלו ;) וזה כמובן לא הופך אותם למשהו אחר
אתה כמובן מוזמן לגגל אל הנונזלים של החברה הזו ולקרוא תגובות של המון המון מאדים שהמילה הנפוצה ביותר שם זה קיא :lol:

אחלה

הודעה על ידי אחלה » 27 ספטמבר 2015, 00:06

צריכים לזכור כי כל חומר הוא רעיל בכמות די גבוה. לכן כאשר אומרים חומר זה גורם ל... , חייבים להתיחס למנה. אחרת, גם התחליף הוא "רעיל".

להלן התיחסות לרעילות הניקל בכמיות הקיימות באדי סיג"א...

1- משאף ניקוטין תרופתי גם הוא פולט ניקל, ובכמות דומה לזו של סיגריות אלקטרוניות (ראה טבלה בעמ' 15): http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... 624084.pdf

2- מחקר השווה בין הדיווחים הקיימים על מתכות באדי סיג"א (כולל ניקל), לעומת הרמות המותרות בתקנים למשאפים תרופתיים, והסיק כי שיעורי המתכות באדים נמוכים בהרבה לעומת הרמות המותרות במשאפים תרופתיים!
http://www.mdpi.com/1660-4601/12/5/5215
http://www.ecigarette-research.org/rese ... 209-metals

3- מכול מקום, למי שיש לו הבנה טכנית, להלן מחקר חדש על דרכים למנוע מתכת באדים, גם כמות נמוכה.
http://journals.plos.org/plosone/articl ... 933#sec019

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים