סקירת פוד Relx - באדיבות Buybest.com

דיעות, המלצות, ביקורות וכל מה שקשור לstarter kits, ערכות וציוד אידוי
פרסם תגובה
סמל אישי של המשתמש
Platinum

סקירת פוד Relx - באדיבות Buybest.com

הודעה על ידי Platinum » 18 דצמבר 2018, 23:39

אפשר לומר שהדור החדש של הסיגריות האלקטרוניות הקומפקטיות המכונות פודים (Pod) החל עם ה Juul שזכתה להצלחה מסחררת ברחבי העולם והפכה לפופולרית מאוד בקרב מעשנים שרצו להיגמל אך נרתעו מציוד אידוי מגושם (יחסית לסיגרית טבק), ממונחים מבלבלים (כגון: MTL, DL, TH, אטומייזר, התנגדות ועוד).
הם פיללו לציוד שיהיה פשוט לשימוש ממש כמו הצתת סיגריה שנשלפה זה עתה מחפיסתה, בלי שיהיה להם צורך לדאוג לתחזוקתה או להבין איך לחבר את חלקיה. מהר מאוד הבינו יצרנים רבים כי יש פלח שוק גדול וצמא לנישת הפודים ומוצרים דומים החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם.

התבקשתי ע"י BuyBest.com לסקור מכשיר כזה בשם Relx, ועניתי בחיוב. בגלל קוצר הזמן ופשטות המוצר. סקירה זו תהיה כתובה ולא מצולמת בוידאו כקודמותיה, איתכם הסליחה.

ה Relx הוא פוד נאה מאוד ויחד עם זאת הוא גם מאוד קומפקטי וקליל. גובהו עם מחסנית הנוזל הוא 11 ס"מ בלבד ורוחבו הוא 2 ס"מ בלבד.
3.jpg
ה Relx מגיע באריזה קומפקטית הכוללת את ה Relx עצמו, מחסנית נוזל בטעם מנטול, כבל טעינה אסתטי ודף הוראות שימוש.
1.jpg
בפרסומים שמצאתי ברשת, גיליתי שהפוד אמור להגיע עם 2 מחסניות נוזל באריזה, אני משער שהערכות שקיבלתי הן ערכות המיועדות לסוקרים ולכן הן מכילות רק מחסנית אחת.
מחסניות הנוזלים מיוצרות במגוון טעמים. אני קיבלתי את הערכות יחד עם מחסניות נוזל בטעמי אוכמניות, מנגו, תה לימון וכמובן המנטול הכלול בערכה עצמה. בכל מחסנית ישנם 2 מ"ל נוזל עם ניקוטין בריכוז של 3%. היצרן מצהיר כי מחסנית נוזל שווה ל3 חפיסות סיגריות. מספר השאיפות שאפשר להפיק מכל מחסנית הוא 250-350 שאיפות.
חשוב לציין כי ניתן לרכוש מחסניות נוזל בהן ריכוז הניקוטין הוא 5%. אני מצאתי באופן אישי שריכוז של 3% הוא על גבול הגבוה מדי עבורי, לפחות בשאיפות הראשונות.
5.jpg
חיבור מחסנית הנוזל אל הסוללה הוא פשוט מאין כמוהו, פשוט מכניסים את מחסנית הנוזל אל גוף ה Relx (לשים לב לכיוון) ולהתחיל לאדות. המחסנית והסוללה ישארו צמודות אחת לשניה באמצעות מגנט מבלי לפגוע בהנאת האידוי

ה Relx עצמו מכיל סוללה נטענת, נורת חיווי ומתג אוטומטי הנדרך בעת שאיפת האוויר ומפעיל את האטומייזר המאדה את הנוזל. סוללת ה Relx היא בעלת קיבולת של 350Mah כך שהיא מספיקה לאידוי של שעות בודדות (אם מאדים בתדירות גבוהה) אך קיבולת נמוכה זו (המתאימה לגודל הפיסי הקטן של הפוד) אינה מהווה בעיה למי שנמצא לעיתים תכופות ליד מקור מתח בו הוא יכול להשתמש לצורך הטענת הפוד.
2.jpg
כאשר סוללת ה Relx ריקה וחפצים להטעינה, היא תיטען במלואה תוך 45-60 דקות בלבד כך שאפילו טעינה קצרה של 15 דקות תועיל מאוד למי שצריך להטעין במהלך היום את הפוד אך לא נמצא ברציפות ליד שקע חשמלי. מי שלא נמצא ליד מקורות מתח, תמיד יוכל להיעזר ב Power bank להטענת הסוללה.

נורת החיווי היא בצורת טיפה. הנורה תידלק בעת השימוש בפוד (שאיפה) ובעת טעינת הסוללה (כאשר הסוללה טעונה במלואה, היא כבית). אם לוקחים שאיפה ממושכת מדי, היא תהבהב 3 פעמים. כאשר הסוללה זקוקה להטענה, נורת החיווי תהבהב 10 פעמים ברצף.
4.jpg
האטומייזר במחסניות הנוזל הוא בעל התנגדות של 1-1.2 אום, הספק אידיאלי למדי לאידוי מהפה לריאות, כפי שמעשנים סיגריות טבק.

חווית השימוש והאידוי
כשיצרו איתי קשר לגבי סקירת פוד ה Relx, התגאו בכך שזהו המתחרה הפופולרי ביותר בסין לJuul. לא יצא לי להתנסות בג'ול או בכל פוד אחר עד היום, אני כבר שנים משתמש בציוד המיועד לבנייה עצמית ועברתי מרחק רב מנקודת ההתחלה שלי בעולם האידוי. עם זאת, סיקרן אותי מאוד להתנסות ולבחון את הפוד מתוך נקודת מבט של מישהו שמעולם לא התנסה בציוד כזה ככל שאוכל.

חיבור המחסנית לוקח לא יותר משניות אחדות. ואפשר להתחיל לאדות ממש מיד.
התחושה הראשונה שעברה בי היתה הפתעה מעוצמת תחושת הניקוטין בגרון שגרמה לי להרגיש כאילו לקחתי סיגריה, הצתתי בה אש ושאפתי עשן מלוא ריאותי. הדמיון לעישון קרוב מאוד ובאופן אישי, מרגיש לי ממש זהה.
התגובה של ה Relx נהדרת, היא מתחילה לפעול מיד עם השאיפה ומיד מרגישים את האדים נשאפים אל הפה, שוב, ממש כמו בעישון, אבל ממש.

יחד עם תחושת ההפתעה, עברה בי המחשבה על כמה חבל שלא היו פודים כאלה כשעברתי אני לעולם האידוי. אני זוכר את הרתיעה שלי ממגושמותו של הציוד שהיה הרבה יותר מגושם בהשוואה לסיגריות טבק. אם היו מוצרים כגון ה Relx והג'ול כבר אז, היה לי ולרבים אחרים הרבה יותר קל.
מבחינת שימוש, אני בהחלט יכול לומר שמדובר במכשיר נהדר. גם קטן, נאה וקומפקטי. גם פשוט וקל להפליא לתפעול וגם עובד נהדר ונותן תחושה שאפשר בהחלט להגיד שהיא כמעט זהה לעישון. כמויות האדים הקטנות (יחסית) מתאימות גם הן לתחושת העישון.

מבחינת חווית האידוי, אני בהחלט יכול להגיד שיש מקום (לטעמי האישי) לשיפור גדול בטעמים מגיעים במחסניות הנוזלים. אולי זה רק חוש הטעם שלי שרגיל לנוזלים בעלי רמה מסויימת של מתיקות, במיוחד בציוד מתקדם יותר. אני מצאתי את הטעמים במחסניות הנוזל חלשים מדי לטעמי האישי. זה בהחלט פגם בתחושת ההנאה שלי כמאדה מנוסה שרגיל לנוזלים באיכות גבוהה.
מאידך, כשהתאמצתי להפסיק לעשן, הסתפקתי בטעמים גרועים משמעותית מאלה, אז קצת קשה לי להיות אובייקטיבי. עם זאת, למרות הטעם החלש (שוב, לטעמי האישי), זה בהחלט פוד שיכול לשמש כמכשיר כניסה לעולם האידוי למעשנים שצריכים להתגבר על מחסום הפחד מהסיגריות האלקטרוניות.

עד כאן להפעם. אתם מוזמנים להגיב עם שאלות, הארות והערות -אם יש כאלה. ואתם מוזמנים לאתר של Buy Best: https://www.buybest.com/
שם תוכלו להתרשם ממוצרי האידוי (ואחרים) שהם מציעים כעת בהנחה גדולה ב Christmas Sale ולרכוש לכם פוד או ציוד אידוי אחר.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

vlada
יצירת קשר:

Re: סקירת פוד Relx - באדיבות Buybest.com

הודעה על ידי vlada » 19 דצמבר 2018, 15:51

כרגיל אחלה סקירה, נהנתי לקרוא :clap:
לדעתי שווה להבהיר עוד 2 נקודות כדי שגם כאלה שלא ממש מבינים משהו באידוי יוכלו להבין
1, להסביר שמדובר בניקוטין מלח ולא בנוזל רגיל ועל הדרך גם למה המינון נכתב בסקירה הזו באחוזים ולא במ"ג/מ"ל כמו שנהוג.
2, להבהיר האם הפוד של המכשיר (המחסנית נוזל) מאפשר מילוי חוזר עצמי או האם יש דרך למלה את הפודים במניפולציה כלשהי כמו שעושים בג'ול

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 19 דצמבר 2018, 20:40

תודה רבה, אני מסכים שניתן עוד להוסיף מידע אך המידע הזה מתאים לדיון נפרד לדעתי. בסקירה הזו התייחסתי (לפחות ניסיתי להתייחס) לRelx מנקודת מבט של מישהו שלא ממש יודע מהי סיגריה אלקטרונית. הוא רוצה להפסיק לעשן, אבל חושש מלנסות בגלל חוסר ידע וביטחון ביכולת של מכשיר כזה לסייע.
אני לא חושב שישנה לאדם כזה אם אציין שהנוזל הוא מלח ניקוטין או ניקוטין חופשי, לא בטוח שההבדל ביניהם משנה לו.
בדיוק מאותה סיבה פשוט התייחסתי לאחוזים כפי שהם רשומים על אריזת המכשיר ולא ציינתי שמדובר בריכוז של 30 מ"ג\מ"ל במקום 3%. זה לתפיסתי כבר מידע למתקדמים יותר.
השתדלתי להיות תמציתי ולהעביר רק את המידע החושב שיכול לתמוך במעבר של מישהו שרוצה להפסיק לעשן, אך חושש.

לגבי מילוי חוזר של מחסניות הנוזל, אני משער שזה יכול להיות אפשרי אבל לא ניסית לבדוק כי אני לא חושב שראוי לעסוק בזה בפוסט הסקירה עצמו כשמדובר במוצר שקיבלתי ולא רכשתי.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill

נא לא לשלוח אלי שאלות פרטיות בנושא האידוי. מקומן של שאלות אלה הוא בדיונים
תמונה

vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 20 דצמבר 2018, 15:07

טוב לא נורא איך שנירא לך

moshey

הודעה על ידי moshey » 24 דצמבר 2018, 19:46

סקירה נאה, תודה