דיון שפוצל - השגות לגבי כללי הפורום

נושאים שלא קשורים בהכרח לסיגריות אלקטרוניות/אידוי
סמל אישי של המשתמש
nightshard

דיון שפוצל - השגות לגבי כללי הפורום

הודעה על ידי nightshard » 22 יוני 2016, 15:51

וולדה, העניין הוא שאפילו שיש כמה חנויות רציניות אין להן שום פרסום ואין עליהן שום אינפורמציה ואפילו פה בפורום שאמור להעביר מידע בנושא אי אפשר אפילו להזכיר את שמן, כך שבסופו של דבר אותם משתמשים חדשים שמחפשים פה אינפורמציה ורוצים להגיע לחנויות פיזיות, ילכו בסופו של דבר לאותן פיצוציות/דוכנים בקניון.

בסופו של דבר אף אחד לא פותח עסק כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר, אלא כדי להרוויח כסף.
אם לעסק אין קהל לקוחות פוטנציאלי מספיק גדול אז בעל העסק יפשוט רגל ויכנס לחובות ולא אני לא רואה את כל המעשנים בארץ כלקוחות פוטנציאליים מהסיבות שהוזכרו כבר.
לא חסרים פה בארץ בעלי עסקים שפשטו רגל בכל התחומים וממש לא כדאי לפתוח עסק שמבוסס על תחום חדש, לא נפוץ ונישתי.

סמל אישי של המשתמש
vlada
יצירת קשר:

Re: למה בעצם אין חנויות? או ממכר פיזי של ציוד/נוזלים וכו?

הודעה על ידי vlada » 22 יוני 2016, 16:11

בזה אני מסכים איתך לגמרי,
אני באמת לא מצליח להבין את השיקול המוזר הזה של בעלי החנויות ולא רק אגב גם אתרים גדולים שלא לשלם כמה שקלים לפרסם פה בפורום ובכך גם לקדם את עצמם וגם לתמוך בקהילה פה ולהעדיף לשבת כל היום להכניס בדרך כזו או אחרת פרסומים ישירים וסמויים שלהם לפייסבוק רק כי זה בחינם. אבל כנראה שזה מה שהשתרש פה כי הסבר הגיוני אחר ממש אין לי.
לצערי הרב אני גם מסכים עם המדיניות של הפורום שלא להתיר את הרסן ולאפשר פרסום חינם (אפילו כהמלצה) על סוחרים בארץ כי מהר מאוד כל הפורום יהפוך לתוכן שווקי, סיקורים כוזבים, פרסומות סמויות וישירות וכל הבלגן הזה בדיוק כמו שקרה בפורום הישראלי השני שהיה פעם פעיל ובסוף כל מה שישאר פה זה רק כמה מלחמות בין סוחרים.
אני מאמין גדול בשיטה שמי שניזון מקהילה מסוימת צריך גם להפנות כמה משאבים מהרווחים שלו לקידום ושיפור אותה קהילה וקניית פרסום פה בפורום של הקהילה במיוחד שהוא היחיד הפעיל בארץ כשאותם כספים מגיעים בעיקר לתחזוקה שרות ושיפור הפורום הם בדיוק הדרך לתמוך ולשפר את הקהילה בארץ ולא רק למצוץ את כל מה שיש שם ולהמשיך הלאה
e-juice.co.il נוזלים מבית טוב, כי על בריאות לא מתפשרים!
ועכשיו גם הנחה מיוחדת לחברי הפורום על כל הנוזלים באתר
( קוד קופון: ecf.co.il )

מרחביה

הודעה על ידי מרחביה » 22 יוני 2016, 16:54

vlada כתב:אני באמת לא מצליח להבין את השיקול המוזר הזה של בעלי החנויות ולא רק אגב גם אתרים גדולים שלא לשלם כמה שקלים לפרסם פה בפורום...
שמי שניזון מקהילה מסוימת צריך גם להפנות כמה משאבים מהרווחים שלו
רק בהודעה הקודמת שלך כתבת על מתח הרווחים הנמוך של חנויות בארץ, ועל כמות הקונים המזערית. אז הדרישה ממוכרים לשלם סכום גבוה (ואני יודע את המחיר, לא מדובר בכלל על "כמה שקלים") רק על הזכות שיהיה מותר להזכיר אותם פה - היא מוגזמת.

סמל אישי של המשתמש
vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 22 יוני 2016, 18:03

נו אז מה אתה מציע מרחביה ? שאם הרווחים בארץ יחסית קטנים אז אפשר להרוס את הפורום היחיד שפעיל פה ועזר בזמן הזה למאות אנשים לצאת ממעגל העישון ? מה ההגיון בזה בדיוק ?
e-juice.co.il נוזלים מבית טוב, כי על בריאות לא מתפשרים!
ועכשיו גם הנחה מיוחדת לחברי הפורום על כל הנוזלים באתר
( קוד קופון: ecf.co.il )

מרחביה

הודעה על ידי מרחביה » 22 יוני 2016, 18:30

אני חושב שקיצוניות היא לא פתרון לשום בעיה.
יש מקום לתעדף את מי שמפרסמים בפורום, ויש מקום לבקש על הפרסום מחיר הגיוני.
אין מקום לצעדים לא הגיוניים שלא מקובלים בשום פורום ורק מרחיקים מפה אנשים שיכולים לעזור (אני מדבר על דברים שלא מקובלים בעולם הוירטואלי כלל, ויש לי נסיון רב שנים בניהול פורומים גדולים. דברים כמו עריכת הודעות של כותבים פה בלי לציין שהן נערכו, או העובדה שהמנהל קורא את ההודעות הפרטיות(!) וחוסם את האפשרות הזו למי שלדעתו הפר את הכללים בהן).

shimons

הודעה על ידי shimons » 22 יוני 2016, 18:46

אני חייב להצטרף פה למרחביה.... לתעדף מפרסמים, זה הגיוני ולגיטימי מאוד. אבל מההתחלה ההרגשה הייתה 'צת כמו בפרק של סיינפלד על סופנאצי (קחו בנימה ידידותית כן?), כשמונעים ממני משהו בכוח, טבעי הדבר שזה רק ייצור מוטיבציה למצוא את האינפורמציה בדרכים אחרות.

נתקלתי כאן באיזה שרשור שדיברו על כך שהפורום לא ממש פעיל ולמה זה... ובכן הוא לא ממש ידידותי כשזה לא מגיע ישירות לכיס של x מפרסמים מסוימים. אין לי שום בעיה עם המפרסמים, אבל זו לא הדרך. אני אקנה מהם כי אני רוצה לקנות מהם, לא כי יעשו מאמצים עילאיים לבטל כל אזכור למישהו אחר. הגישה קצת over חמורה.

עם כל זה, כמובן שזו זכותם המלאה של המנהלים לנהוג כאוות נפשם, אבל שלא יופתעו שמשתמשים שעברו את שלב ה'לקבל אינפורמציה x' ימשיכו הלאה... כי אין כאן פשוט את החופש באמת לפתח דיונים מעבר לכך.

וכן, אני נמצא בפורומים שונים לא מעט, ומכיר עבודה של מודרייטורים, גם כשהיא לא נעימה.... בסוף כדאי לזכור מה המטרה כאן. אני עצמי הייתי שמח לקשקש כאן עם לא מעט חברים, אבל הפורום פשוט שומם... כי אין כאן אווירה של שיחה. אלא של אינפורמציה שבסופה יש רק מוצא אחד.

מקווה שלא פגעתי באפחד, זו לא הכוונה.

סמל אישי של המשתמש
nightshard

הודעה על ידי nightshard » 22 יוני 2016, 18:54

קיבלתי בתור עובדה את זה שאני לא יכול להמליץ על מי שאני רוצה ולא יכול להפנות לאן שאני רוצה.
הפורום זו לא דמוקרטיה ואני לא קובע את החוקים (אבל זה גם לא אומר שאני צריך לאהוב או להסכים עם זה).

וכן אחרי מקרה שינוי הטקסט בלי לציין שנערך באחד הפוסטים שלי הייתי קרוב מרחק של שערה מלנטוש את הפורום הזה לתמיד, אבל כל זה כבר מאחורי.

אין לי בעיה עם מחיקת טקסט או פוסט, אבל הכנסת מילים שלא אני כתבתי לפוסט שלי בלי ציון עריכה מרתיחה לי את הדם.
אוף בשביל מה הזכרת לי את זה היה לי מצב רוח טוב :x

shimons

הודעה על ידי shimons » 22 יוני 2016, 19:08

מרחביה כתב:או העובדה שהמנהל קורא את ההודעות הפרטיות(!) וחוסם את האפשרות הזו למי שלדעתו הפר את הכללים בהן).

אממ.... עכשיו אני מבין כמה דברים שלא הבנתי קודם....

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 22 יוני 2016, 20:30

אווו... הרבה הודעות בזמן שלא הייתי מחובר...
מרחביה כתב: .. אז הדרישה ממוכרים לשלם סכום גבוה (ואני יודע את המחיר, לא מדובר בכלל על "כמה שקלים") רק על הזכות שיהיה מותר להזכיר אותם פה - היא מוגזמת.
אם אתה באמת יודע מה הסכום לחודש ותחלק אותו ל30 יום, תגלה בנקל שמדובר בסכום שבקושי מתקרב לעלות של מנת פלאפל (שלא לדבר על פחית שתיה יחד עם המנה. אז הפער יהיה עוד יותר גדול)
אני עובד בעולם השיווק באינטרנט כבר 16 שנים. יודע כמה עולה פרסום באינטרנט. הסכומים שאני מבקש עבור פרסום בפורום הם לא מחירי רצפה, הם מחירים מתחת לרצפה
אין מחירים כאלה בפרסום, פשוט אין. אם היית מפרסם בעלות זו בפרסום הממומן בגוגל, היה הסכום מספיק לך ל25 קליקים אולי ליום.
ובנוסף, אתה מסלף את האמת. העלות היא לא בעבור שיהיה מותר להזכיר אלא בעבור תת-פורום ואיזכור בפוסט "הספקים המומלצים".
ומעבר לזה.. סליחה, מי אתה בכלל שתעביר ביקורת על הדרישות שלי? מי שמך לקבוע אם הן הגיוניות או לא? האם לא ברור שלאנשים שונים הגיון שונה?

מרחביה כתב:...דברים כמו עריכת הודעות של כותבים פה בלי לציין שהן נערכו, או העובדה שהמנהל קורא את ההודעות הפרטיות(!) וחוסם את האפשרות הזו למי שלדעתו הפר את הכללים בהן).
אני עורך מספר מאוד מצומצם של הודעות, לשמחתי, זה נעשה לעיתים מאוד רחוקות.
אני לא קורא את ההודעות הפרטיות - ההתבטאות שלך גובלת בהוצאת דיבה!
מעולם לא קראתי הודעות פרטיות עד שהובא לידיעתי החשד שמתנהל שוק במערכת ההודעות הפרטיות. לאור החשד הזה הייתי צריך להתקין תוכנה מיוחדת כדי שאוכל להתחבר למסד הנתונים ולהריץ שאילתת חיפוש לפי מילות מפתח ששיערתי שיופיעו בהודעות כאלה. ואכן, עלה מספר מצומצם של הודעות שמפרסמיהן נחסמו.
אין לי רצון ועניין לקרוא הודעות פרטיות של אף אחד. מאז, לא השתמשתי בתוכנה ההיא כלל ועיקר.
ואתה? בא ומציג אותי כאילו אני קורא הודעות פרטיות הערב והשכם.

shimons כתב:...
עם כל זה, כמובן שזו זכותם המלאה של המנהלים לנהוג כאוות נפשם, אבל שלא יופתעו שמשתמשים שעברו את שלב ה'לקבל אינפורמציה x' ימשיכו הלאה... כי אין כאן פשוט את החופש באמת לפתח דיונים מעבר לכך....
סליחה, אני לא נוהג בפורום כאוות נפשי :!: אני מכבד כל אחד ואחד מהחברים ונותן לכולם מקום וחופש להביע דיעה. אין הצדקה להכרזה כה דרמטית.

nightshard כתב:....אין לי בעיה עם מחיקת טקסט או פוסט, אבל הכנסת מילים שלא אני כתבתי לפוסט שלי בלי ציון עריכה מרתיחה לי את הדם.
אני מצטער על כך שנפגעת. אני לא עורך הודעות של אף אחד ללא סיבה טובה, בטח לא אם לא עוברים על כללי הפורום.
אני לא זוכר לאיזו הודעה אתה מתכוון ולא זוכר מה שונה בה. בכל מקרה, אין לי שום כוונה לשנות עריכה בכדי לשים מילים בפיו של מישהו מבלי שהתכוון לכך. אם זה מה שיצא, אני מתנצל.
shimons כתב:
מרחביה כתב:או העובדה שהמנהל קורא את ההודעות הפרטיות(!) וחוסם את האפשרות הזו למי שלדעתו הפר את הכללים בהן).
אממ.... עכשיו אני מבין כמה דברים שלא הבנתי קודם....
תקרא מה שכתבתי כמה שורות למעלה על ההודעות הפרטיות. אולי תבין עוד משהו

לפורום יש תקנון: http://www.ecf.co.il/takanon.asp
ויש לו גם כללים: http://www.ecf.co.il/forum-terms.asp

את הכללים והחוקים, ליקטתי מפורומים ותיקים אחרים בעת ייסוד הפורום. לכל כלל יש סיבה טובה.
יש לי עוד מה להגיד אבל ההודעה הזו כבר מספיק ארוכה
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Platinum

Re: דיון שפוצל - השגות לגבי כללי הפורום

הודעה על ידי Platinum » 22 יוני 2016, 20:58

יש הרבה דברים לומר, אבל יהיה חבל לטחון מילים ו"לשפוך דלק" למדורה.

נכון להיום, יש ספקים שמפרסמים בפורום. הן באמצעות באנר והן באמצעות תת-פורום. פרסום של ספקים שאינם מפרסמים בפורום פוגע באלה שכן מפרסמים. ונראה שרבים כאן מסרבים להבין ולקבל את העובדה הזו או פשוט מתעלמים ממנה.
אני לא התעשרתי ואיני מתעשר מהפורום. זו אינה מטרת הפורום. אבל האינטרס שלי הוא כן לוודא שאלה שבחרו לחבור אלינו, לא יפגעו.

מעולם לא ניצלתי את העובדה שאני מנהל את הפורום לרעה, מעולם! תמיד הקשבתי לכל בקשה והשתדלתי לפעול לטובת הפורום והמשתמשים. אילולא הפעילות שלי, לא היו כאן היום הבן-גיפטס ולא היו נערכות ההגרלות או נשלחות דוגמאות של ציוד לחברים.
אף אחד לא יכול להציג אותי כדיקטטור שמנצל את כוחו לרעה. מעולם לא פעלתי לרעת הפורום או חברי הפורום. ההיפך הוא הנכון

צר לי שמרחביה מנצל לאחרונה כל הזדמנות להציף את ההתרעמות שלו ולהציג את "הצדק" שלו תוך התעלמות ברורה מכללי הפורום והצגתי כמי שמנצל לרעה את כוחו. זאת כי לדעתו, הוא צודק יותר ממני.
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

פרסם תגובה