כמה שאלות על קודי, הרחבות וסטרימר

נושאים שלא קשורים בהכרח לסיגריות אלקטרוניות/אידוי
פרסם תגובה
סמל אישי של המשתמש
Platinum

כמה שאלות על קודי, הרחבות וסטרימר

הודעה על ידי Platinum » 25 אפריל 2016, 10:11

מכיוון שיש לחברים כאן המון ידע מעבר לתחום האידוי. בזמן שאני ממתין לראות איך יסגר העיכוב עם מתקן השווארמה, אשמח להיוועץ בכם בעניין נוסף.

לפני מס. חודשים, רכשתי את הסטרימר הזה. אני לא צרכן גדול של טלוויזיה ופרט לערוצים המקומיים שאני רואה בעזרת חתיכת חוט אנטנה שחיברתי לטלוויזיה שלי (יש ממיר עידן פלוס מובנה), אני רוצה לפעמים לראות סרטים או תכניות אחרות שזמינים באינטרנט.

התקנתי את קודי על הסטרימר לפי ההוראות בסרטון שמצאתי ביוטיוב ובהתחלה, נראה שהכל בסדר.
לאט לאט, מסתבר שפחות ופחות דברים עובדים. נסיונות להשתמש בהרחבות שעבדו בעבר, מניבים שגיאות. וכבר כמעט ואי אפשר לצפות בכלום. אשמח להמלצות להחזיר את המצב לקדמותו.

דבר נוסף שרציתי לשאול לגביו הוא החריץ עבור כרטיס SD.
קיים בסטרימר חריץ רחב למדי עבור כרטיס זיכרון כלשהו. הוא הרבה יותר גדול מכרטיסי SD שיש בטלפונים הניידים.
איזה כרטיסי SD אפשר לשים שם בעצם? ולמה הם מיועדים?
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

סמל אישי של המשתמש
nightshard

Re: כמה שאלות על קודי, הרחבות וסטרימר

הודעה על ידי nightshard » 25 אפריל 2016, 11:34

מה שאתה מתכוון אליו שיש בסלולארי זה Micro SD
ומה שיש בסטרימר שלך זה SD שהוא כרטיס יותר גדול ומיושן.

אם אתה רוצה להשתמש בכרטיס Micro SD בחריץ SD אז יש מתאם.
הנה דוגמא של כרטיס Micro SD עם מתאם SD:
https://www.shareasale.com/r.cfm?B=437122&U=964698&M=44775&urllink=https:%2F%2Fwww.fasttech.com/products/0/100 ... rd-adapter

לגבי השאלות על הסטימר עצמו אין לי מושג.

סמל אישי של המשתמש
amitkey9

הודעה על ידי amitkey9 » 25 אפריל 2016, 12:08

כרטיס SD מלא בסטרימר חדיש יחסית זה דבר נדיר, יש כרטיסי SD מצויינים ומהירים מאוד במחירים יחסית נמוכים עכשיו,
לגבי הקודי, אני אישית מנותק מהכבלים כבר קרוב לשנתיים ועובד עם קודי בלבד, יש לי מחשב (לא סטרימר) על כל טלוויזיה עם דונגל DVB-T עם אנטנה בשביל ערוצי עידן+... אני לא צופה בהם דרך קודי אלה עם קליינט חיצוני,
קודי זאת מערכת שצריך לתחזק קבוע, זה ה"מחיר" של "חינם"...
אני ממליץ לבצע התקנה נקייה עם מינימום של הרחבות, לסדרות אני משתמש ב- 1channel, לסרטים בעיקר ב- exodus (היורשת של genesis), חוץ משתי אלו יש לי את - watch1080 (משתמש), xmovies8 (משתמש), 9movies (משתמש), salts (לא ממש משתמש),
כל מחשב ישן יתאים, אני מנצל שני לפטופים ישנים

סמל אישי של המשתמש
vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 25 אפריל 2016, 15:29

גם אני חוויתי את השיתוק הזה בקודי אחרי שקצת זנחתי אותו והוא נעלב כנירא ואחרי מספר נסיונות לעדכן דברים נשבר לי ועשיתי התקנה מחדש הפעם של קודי 16 (הקודם היה 15.2 נידמה לי )
נעזרתי הסרטון יוטיוב של גידי שחר כדי לסדר את כל המאפיינים הסרטון גם כלל כמה וכמה הרחבות שלא הקרתי שעובדות די טוב כרגע אז אני והסטרימר במעפן שלי מרוצים יחסית

יש לך את כל המידע מרוכז וממוין לפי נוסאים באתר של גידי אם אתה לא רוצה להתקין מחדש אלה רק ללמוד על הרחבות חדשות או כאלה שעובדות טוב וכל יתר הדברים הקשורים לקודי פה
http://www.kodi-g.co.il/
e-juice.co.il נוזלים מבית טוב, כי על בריאות לא מתפשרים!
ועכשיו גם הנחה מיוחדת לחברי הפורום על כל הנוזלים באתר
( קוד קופון: ecf.co.il )

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 26 אפריל 2016, 10:03

כל כך הרבה תחזוקה צריך? :(
אני לא צרכן גדול של טלוויזיה. וכשאני כבר רוצה לראות סרט או לשים סרט לילדה (שיודעת להפעיל את הקודי יותר טוב ממני :( ), לא בא לי להתחיל להתעסק עם התקנות ושאר מרעין בישין.
אולי באמת אמחק הכל ואתקין מחדש, מלא תקווה שהפעם הדברים יעבדו לאורך זמן.

בסטרימר שלי, יש גירסה יעודית של קודי שמגיעה איתו בשם Vidon XBMC ולמיטב הבנתי, זו בעצם גירסת קודי שהותאמה לסטרימר (הגירסה הרגילה כנראה לא עובדת טוב עליו).
זה לא מפריע לי. כשההרחבות האלה עובדות, הכל עובד נהדר. רק לא בא לי להתעסק עם זה לעיתים קרובות.

אגב, גם אני חיברתי בעבר מחשב לטלוויזיה. היה הרבה פחות נוח בגלל המקום שדרוש לו. סטרימר קטן הוא אחלה פיתרון עבורי.
עדיין לא הבנתי מה מטרת הSD, במה הוא עוזר לי?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
amitkey9

הודעה על ידי amitkey9 » 26 אפריל 2016, 11:20

ה- SD הוא פשוט תוספת לשטח האחסון, אתה יכול לשמור עליו קבצי מדיה שהורדת ולנגן אותם ישירות משם,
לגבי התחזוקה, במהלך השנתיים האחרונות התקנתי את הקודי מחדש (בגלל תקלה) רק פעמיים, בפועל התקנתי עוד כמה מאות פעמים אבל רק לצורך לימוד/ ניסויים עם פלטפורמות שונות וכתיבה של תוכנות עזר לקודי... לא משהו שתצטרך להתעסק איתו,
מדי פעם הרחבה מסויימת מסיימת את הקדנציה שלה מסיבה זו או אחרת, ואז צריך למצוא לה מחליפה, זה לא סיפור רציני ;)

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 27 אפריל 2016, 10:22

אני לא ממש מבין את הטעם בשימוש בSD כתוספת לשטח אכסון כשמדובר בסטרימר שפשוט מאפשר צפייה בתוכן מוזרם ללא צורך באכסונו. אם ארצה לצפות בקבצי וידאו. בטח יש אפשרות לשדר אותם דרך הרשת האלחוטית בבית.

מדבריך אני מבין שפשוט יכול להיות שהתקנתי את הקודי בעיתוי לא מושלם ולאחר התקנה מחדש עם הרחבות עדכניות, יכול להיות שהכל יעבוד טוב למשך זמן רב (לפחות יחסית). שווה לנסות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
vlada
יצירת קשר:

הודעה על ידי vlada » 27 אפריל 2016, 14:26

הענין עם הSD זה לא רק לאחסן ודואו לצפיה עתידית אלה בעיקר עם אתה מתקין דברים נוספים על הסטרימר וקודי עצמו ששומר המון תמונות וכל מיני קבצים שעם הזמן מצתברים וגדלים וכל מיני כאלה כך שלא תווצר מגבלת שטח
אפשר גם להעתיק את כל ההתקנה של קודי כולל כל המאפינים ההגדרות וההרחבות לכרטיס וכך להעביר אותו ממכשיר למכשיר בלי שתצתרך במכשיר החדש לעשות כל מיני התקנות והגדרות
אפשר לגבות את קודי ויתר הדברים בסטרימר על גבי הכרטיס
וכמובן שהוא דרוש כדי לצרוב מערכות הפעלה שונות או עתידיות על הסטרימר
אגב עם אתה הגדרתה אפס קאש כך שיש לך אגירה גדולה אתה עלול להגיע למצב שכל שטח האיחסון ניגמר והסרט סתם יתקע לך ויזרוק אותך החוצה מהנגן

לגבי חוסר המקורות בהרחבות זה לא שהתקנתה לא טוב את הקודי מהתחלה אלה שהרחבות שהיו טובות בזמן שהתקנתה כבר נפתרו ומתו בדרך כלל או כמו הג'נסיס פשות הפסיקו לעדכן אותה והרבה אתרי תוכן חסמו אותה בגלל שימוש יתר כנירא
וההרחבות החדשות שהחליפו את מה שהיה טוב בזמנו לא מסתדרות טוב בדרך כלל עם מאפינים והגדרות של גרסאות הקודי הישנים אז לדעתי עדיף עם כבר אתה מחליף את רוב ההרחבות אז לעדכן כבר גם את הקודי לגרסה החדשה שהכול ישתלב חלק
e-juice.co.il נוזלים מבית טוב, כי על בריאות לא מתפשרים!
ועכשיו גם הנחה מיוחדת לחברי הפורום על כל הנוזלים באתר
( קוד קופון: ecf.co.il )

erang

הודעה על ידי erang » 28 אפריל 2016, 01:18

מאיר,
קרא את הסקירה המצ"ב על המכשיר שלך. הוא המומלץ הרשמי של glouds.

http://www.glouds.com/tronsmart-vega-s95/

מעבר לכך, יש כמה התקנות all in one שכוללות כמעט את כל מה שצריך והוכנו ע"י מפתחים ישראלים: kody senyor, the vibe ועוד.
זה יכול מאד לפשט את הדברים עבורך
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 29 אפריל 2016, 23:45

תודה על התגובות. איפסתי את המכשיר היום והורדתי את העדכון של Vidon לגירסה האחרונה שלהם (מקביל לקודי גירסא 15)
להבנתי, יש איזשהו שת"פ ביניהם (טרונסמארט ווידון) וגירסאות קודי אחרות (כולל המקוריות) לא יעבדו כמו שצריך.

אני כל פעם מסתבך עם איך להוסיף מקורות של קבצי רפו אבל בינתיים נראה שהסתדרתי והתקנתי את seretil ואקסודוס בלבד.
את ההרחבות שציין עמית, לא מצאתי משום מה, אולי בגלל העייפות וחוסר הריכוז.
seretil נבדק ועבד נהדר.אחזור להתעסק עם הקודי מן הסתם בסופ"ש הבא.
תמונה

פרסם תגובה