חזרתי הביתה, לאחר שניקיתי את שמי הטוב

הודעות מנהלתיות חשובות, הכרזות, עדכונים וכולי.
פרסם תגובה
סמל אישי של המשתמש
Platinum

חזרתי הביתה, לאחר שניקיתי את שמי הטוב

הודעה על ידי Platinum » 06 נובמבר 2017, 21:57

את הפורום הזה הקמתי בשנת 2012, כשנוכחתי שאין כמעט בכלל מידע (שלא לדבר על מהימנותו של מעט המידע שכן היה קיים ומאוד חלקי ומגמתי) בשפה העברית על סיגריות אלקטרוניות. אז הייתי עדיין "מאדה טרי" יחסית (קצת פחות משנה) ונוכחתי שהיה המון ביקוש לידע שצברתי. ידע ששמחתי לחלק ולהפיץ בקרב מעשנים שהיו נואשים להצליח להיגמל מהעישון כפי שעשיתי אני.
השקעתי ימים רבים וארוכים בהקמת הפורום, ובמשך אינספור שעות, ניסיתי תוכנות פורומים שונות, התקנת תרגומים והגדרת שרתים. וכשסיימתי לבסוף את העיסוק בחומרה והתוכנה, השקעתי עוד שעות רבות בכתיבת תכנים ומאמרים לטובת המעשנים שלא היה להם צל של מושג מהיכן להתחיל ומה פירוש כל המילים המוזרות שהם קוראים.
לבסוף, עברתי במספר פורומים מובילים בארץ ובעולם כדי לראות איך הם מנוהלים. מה מדיניות הפרסום שלהם, כיצד משולבים סוחרים ועסקים בפורומים ומהם תנאי השימוש והפרסום בפורומים.

את כל מה שעשיתי, עשיתי באהבה, שלא מתוך כוונה לקבל תמורה. מתחילת הדרך, תמיד היו לצידי כאן בפורום חברים שהשקיעו גם הם מזמנם, ניסיונם ומירצם ללמוד, ללמד ולעזור בחום לכל מעשן שרק רצה, להיגמל מהסיגריות הרעילות ולעבור לאידוי.
מעולם לא ביקשתי תמורה עבור מעשיי, ואפילו לא שקל אחד. אני זוכר עד היום את תחושת חוסר האונים שהיכתה בי בכל פעם שניסיתי להפסיק לעשן אך כשלתי. את הפחד שלי מלחלות במחלה נוראה כלשהי בגין העישון וללכת לעולמי בטרם עת. ועם התחושה הזו, ועם הידיעה שיש עוד הרבה כמוני שרוצים להישאר בריאים לצד ילדיהם ומשפחתם. ידעתי שאני רוצה לעזור לאחרים שנמצאים במצב בו הייתי אני ורוצים להיגמל מהסיגריות הנוראיות, להפסיק לעשן.

גם כשהציעו לי תרומות, לעזור בעלויות של הקמת ואחזקת הפורום, סירבתי בנימוס. כן, הצעות מסוג זה עלו כמה וכמה פעמים בפורום ממעשנים לשעבר שרצו לעזור בשימור הפורום לטובת אלה שעוד יבואו ללכת בדרכם ולהפסיק לעשן. על אף שהשקעתי כמה אלפי שקלים עוד לפני שהפורום עלה לאוויר, סירבתי. שלא יוכל אף אדם לטעון שקיבלתי תשלום כלשהו עבור עזרתי.
ואני לא עזרתי לבד, תמיד היו כאן חברים בפורום לצידי שמיהרו לעזור לכל מבקש, בכל דרך. ואפילו אם מישהו נתקע בלי נוזל אידוי באישון לילה, כמעט תמיד היה חבר פורום שגר בקירבתו ודאג לחלוק עימו את כל שהצטרך. והכל בחינם, מה שחימם את ליבי מאוד כי נוכחתי שזכיתי להקים קהילה חמה, מלוכדת ונהדרת.

מפעם לפעם צצו הסתייגויות שונות לגבי מדיניות הפרסום בפורום ע"י חברים חדשים. ואני תמיד הסברתי בנועם את הסיבות לכך וגם כי בזכות כללים אלה, קל מאוד להתמצא בפורום כי הוא "נקי" יותר מפרסומים.

בשלהי ספטמבר 2016, פרסמתי בפייסבוק סקירה שצילמתי לציוד אידוי. בחור בשם ליאור הגיב לפוסט ושאל אם אני הבעלים של פורום הסיגריות האלקטרוניות הישראלי. כשעניתי בחיוב לשאלתו, הוא החל להשתלח בי ולהטיח בי האשמות שווא שקריות ובוטות תוך שהוא מכפיש את שמי ומנסה להציג אותי כעבריין המנסה להפיק רווחים באופן שאינו חוקי ולא מוסרי.
ליאור סירב לחדול מההשתלחות בי ולעבור לשיחה פרטית. לטענתו, הוא הגיע למסקנות שלו בעקבות פוסט שפרסם בפורום ונמחק על ידי (מכיוון שעבר על כללי הפורום). בעזות מצח, הוא הגדיל והצהיר "תתבע אותי, אני עומד מאחורי כל מילה".

על הכפשה שקרית שכזו, לא יכלתי לעבור בשתיקה. להציג אותי כעבריין המשתמש בפורום בכדי לרמות אנשים הופך גם את חברי הפורום היקרים שמשקיעים מזמנם, מירצם, ניסיונם והידע שלהם בכדי לעזור לכל מי שרק מבקש - לשותפים לעבירה כביכול ומכתים את שמם.

אני עובד במשרה מלאה ומרוויח את לחמי בכבוד וביושר, וכך אני נוהג גם בפורום. אני מכבד כל דיעה, גם אם היא שונה משלי. אני גם מקפיד להישאר אובייקטיבי ולא להמליץ ישירות על מפרסם כזה או אחר. את זה המפרסמים יכולים (וצריכים) לעשות בעצמם ע"י פרסום בתת הפורום או הבאנר שלהם. מעולם לא שיקרתי לחבר פורום, לא פרסמתי פוסטים שקריים ולא הסתרתי את מדיניות ניהול הפורום או את מניעי. ואף אחד לא יכול להאשים אותי בדבר שקר מכוון או רמייה.

לכן, בלית ברירה. הגשתי נגד ליאור תביעה בגין פרסום לשון הרע כנגדי והוצאת דיבתי.
במשפט שנערך ב16/10/2017, נכשל ליאור כישלון חרוץ להוכיח כי יש אמת כלשהי בטענותיו, או בסיס להן. כשהתברר לשופט כי כל ההאשמות שהוטחו בי הן שקר מוחלט וחסר שחר. הוא פסק על פרסום הכחשה בפייסבוק ובנוסף, על פיצוי כספי עבורי, בגין לשון הרע והדיבה שפורסמה כנגדי. האשמות חמורות שאין בהן שמץ של אמת.

אני מפרסם את הפוסט הזה כאן בפורום כערובה ליושרה האישית שלי בכלל, ובניהול הפורום בפרט. יש לצערי כמה וכמה בעלי עניין שעינם צרה בי מפני שאיני מאפשר להם לפרסם כאן חינם את העסקים שלהם כפי שפייסבוק מאפשר להם לעשות והם נוהגים להשמיץ את הפורום בפני החברים והלקוחות שלהם, ללא הצדקה אמיתית. רק מתוך צרות עין לצערי. את היושרה שלי הוכחתי כנטולת דופי בבית המשפט, בו נאלצתי להגיש תביעה בלית ברירה. ואני מתחייב כאן באופן אישי להמשיך לנהל את הפורום ביושר ללא משוא פנים וללא אינטרסים נסתרים, בדיוק כפי שנהגתי עד היום
psak-din.jpg
If you're going through hell, keep going. - Winston Churchill
תמונה

orendi

Re: חזרתי הביתה, לאחר שניקיתי את שמי הטוב

הודעה על ידי orendi » 11 דצמבר 2017, 14:35

אני לא רשום לתת הפורום הזה ולכן נחשפתי להודעה הזו רק היום :crazy:
שמח מאד בשבילך שהצדק יצא לאור והצלחת לשמור על שמך הטוב
אני מחזק את ידיך ומאחל לך שתמשיך בשליחות החשובה שלך בגמילת מעשנים
ישר כח ובהצלחה :clap:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 11 דצמבר 2017, 16:43

תודה רבה :thumbup:
תמונה

li-on

הודעה על ידי li-on » 04 ינואר 2018, 08:40

שלום,

לא מכיר אותך באופן אישי,אך עוקב אחריי ההודעות שלך,הנושאים שאתה מעלה,השרשורים,
התגובות שלך,התמונות,הידע הרב שאתה נותן ומעניק בכיף ולטובת ציבור המשתמשים בפורום במשך שנים כה רבות.

אין לי ספק לגבי יושרך וניקיון כפיך!

עשית ואתה ממשיך לעשות עבודת קודש מזמנך הפרטי וללא תמורה!

רק רוצה להגיד לך תודה! תודה רבה!
רוצה לחזק את ידיך!

בריאות,אושר,עישון בריא ונעים!

שא ברכה :thumbup: :thumbup: :thumbup:

לי-און.

סמל אישי של המשתמש
Platinum

הודעה על ידי Platinum » 05 ינואר 2018, 13:11

תודה רבה לי-און על המילים החמות, זה בהחלט מחזק לדעת שהעבודה שאני משקיע בזולת זוכה להערכה, תודה רבה. :thumbup:
תמונה

פרסם תגובה